„Tas ir mazliet ekscentriski – visi tā nerīkotos,“ atzīst Natālija Pilona no ASV, kura nolēmusi pērn mūžībā aizgājušo kaķi pārvērst dārgakmeņos. Mākslīgi tapušos akmeņus viņa juvelierim vēlāk lūgusi iestiprināt gredzenā, kuru valkā arī ikdienā. „Tas ir veids, kā es varu pieminēt savu kaķi, tas ir veids, kā varu viņu paturēt vienmēr sev līdzās,“ atzīst N.Pilona.
Ideja par pelnu pārvēršanu mākslīgajos dimantos radusies pirms desmit gadiem. Mūsdienās arvien populārāka kļūst tendence, kad cilvēki izvēlas mākslīgajos dārgakmeņos pārvērst savus mirušos mājdzīvniekus.
Kā norāda izdevums, mākslīgo dārgakmeņu izgatavošana izmaksā sākot no 250 ASV dolāriem, taču dārgakmeņu radīšana no bojāgājušajiem dzīvniekiem maksājot daudz dārgāk – sākot no 1400 ASV dolāriem.
Viens no mākslīgo dārgakmeņu izgatavotājiem uzņēmums LifeGem informē, ka pēdējo desmit gadu laikā ir saražojis vairāk kā 1000 dzīvnieku dimantu. Lielākoties dārgakmeņi radīti no suņu, kaķu, taču dažkārt arī no putnu, trušu un zirgu atliekām. LifeGem vadītājs Dīns Vandenbīsens apgalvo, ka katrs no radītajiem dimantiem ir atšķirīgs. Tas patīkot mājdzīvnieku īpašniekiem, kuri uzskata, ka akmens ir unikāls veids, kā saglabāt atmiņas par zaudēto četrkājaino draugu.
Mākslīgo dimantu ražošanā pāris dienu laikā tiek īstenots process, kas zemes dzīlēs norit ilgā laika posmā. Proti, kad no pelniem tiek atdalīts ogleklis, no tā tiek izgatavots grafīts. Tad grafīts kopā ar kristālu tiek ievietots metāla kastē vai cilindrā, kas vairāku dienu garumā tiek pakļauts augstai temperatūrai un spiedienam, skaidro The Wall Street Journal. Šādi pāris dienu laikā top dimants, kuru vēlāk var griezt un pulēt. Cits uzņēmumi, piemēram, Pet Gems, izmanto lētāku metodi, dzīvnieku pelnus izmantojot dimanta atdarinātāju ražošanā.