Tai nepietiek vien ar ikdienas kopšanas minimumu - krēmiem, losjoniem un no kosmētikas attīrošajiem pieniņiem. Nepieciešamas arīdzan sejas maskas, kas iekļūst ādas dziļākajos slāņos un ietekmē konkrētu ādas šūnu atjaunošanās procesus vai darbību spēcīgāk nekā krēms, jo maskām ir piesātinātāks sastāvs.
Mazāka koncentrācija
Laba kosmētika maksā lielu naudu, bet arī tad nevar būt pārliecības, ka tā patiks tavai ādai. Ja esi par zaļu dzīvesveidu un maksimāli dabīgām procedūrām, kā arī vēlies šābrīža krīzes laikā ieekonomēt, vari izmantot vecmāmiņu metodes un seju maskas gatavot mājās. Bet tas arī ir sava veida eksperiments. "Bet, ja cītīgi veido maskas sastāvu un masku uz sejas uzliek rūpīgi - jo process tomēr ir ķepīgs -, tad no dabiskajām maskām iespējams sasniegt tādu pašu efektu kā no gatavajām maskām," pārliecināta ir Saules salona kosmētiķe Irēna Kermena. Piemēram, avokado, banānā, olīveļļā, olas dzeltenumā ir tādi paši vitamīni, olbaltumvielas kā gatavajās maskās. To koncentrācija mājās gatavotajās maskās gan ir mazāka nekā pirktajās. Rūpnieciski ražotajās maskās sastāvs veidots tā, lai vielas pēc iespējas labāk nokļūtu ādas dziļākajos slāņos. Taču arī "dabiskās maskas nav neefektīvas, tās tikai cītīgi un regulāri jāliek", saka kosmētiķe.
Ziemai - barojošas maskas
Tā kā ziemā āda pastiprināti izžūst un notiek ādas attaukošanās, gan Irēna Kermena, gan LTV stila nodaļas vadītāja Dace Grīnberga iesaka maskas veidot uz eļļas vai citu barojošu izejvielu bāzes. Piemēram, izvēlēties avokado (var likt tīru avokado vai kombinēt ar citiem produktiem), persiku kauliņu eļļu, kviešu dīkstu eļļu, saldu krējumu, biezpienu.
Pirms veidot masku, jāzina, vai āda ir alerģiska vai nav. Jāvadās arī pēc intuīcijas - ko gribas uz sejas, ko ne. Var būt tā, ka produkts, kas izraisa alerģiju, lietojot iekšķīgi, neizraisīs to, lietojot uz ādas. Tā, piemēram, var būt ar medu. Irēna Kermena stāsta, ka barojošam masku sastāvam alerģiju nevajadzētu izraisīt. Sezonai atbilstoši maskām jāizvēlas taukos šķīstošie vitamīni - K, E, D, A. Tie nav agresīvi un alerģiski, kā, piemēram, C vai B vitamīns.
Bieži ar masku sastāvu kļūdās tie, kuriem ir jutīga vai slima
āda - sēnīte, strutaini izsitumi. Tādos gadījumos jābūt uzmanīgiem,
jo var rasties saasinājumi.
Kā lietot masku
Mājās gatavotu masku var likt vienu vai divas reizes nedēļā, pamainot mazliet tās sastāvu, lai āda nepierod. Klasiski - likt to no rīta vai vakarā. Vispirms ādu attīra, tad uzklāj masku. Kosmētiķi iesaka patiešām relaksēties, neskraidīt pa māju ar uzklātu masku un nedarīt darbus. Normāli maska jātur 15-20 minūtes. Ja var izturēt vairāk - brīnišķīgi! Pēc maskas noņemšanas seja jānomazgā ar ūdeni, jāuzliek toniks vai kāds dabīgs ūdens, piemēram, rožūdens, pētersīļu ūdens vai kumelīšu ūdens. Pēc tam obligāti jāuzklāj krēms.
***
Daces Grīnbergas receptes
Sejas mīkstināšanai un barošanai
Olu maska. Vienu olu dzeltenumu sajauc ar pustējkaroti medus. Maisījums būs pašķidrs, bet netecēs. Ja tomēr tas ir par šķidru, var pielikt tējkaroti samaltu auzu pārslu. Maska būs kā dabisks pīlings, kas noņems atmirušās šūnas.
Šokolādes maska. Tīrs šokolādes produkts jeb parastā melnā šokolāde būs barojoša, bet ķēpīga maska sejas ādai. Izkausē 200 gramus šokolādes, pievieno divas tējkarotes saldā krējuma, un maska gatava.
Avokado maska. Šī maska ne tikai baros un mīkstinās, bet arī mitrinās ādu. Pusi avakado saspaida, piepilina piecus pilienus citrona sulas. Avokado maskas priekšrocības - nebūs tik ķēpīga, no sejas netecēs. Bet, ja tomēr vēlaties to biezāku, tad var pievienot samaltas auzu pārslas. Āda kļūs tīra, maiga un svaiga.
Banānu maska. Vienkārši saspaidīts banāns baros un nomierinās
ādu.
Maska poru savilkšanai.
Sakults olas baltums, kuram piepilinātas sešas citrona sulas piles. Ja masku grib biezāku, liek klāt samaltas auzu pārslas. Šādu masku var lietot tikai taukainai ādai.
Maska - pīlings. Ļoti labs pīlings sejai ir no kafijas automāta izvilkti kafijas biezumi. Ar tiem var masēt arīdzan rokas, dekoltē zonu. No kafijas āda iegūs patīkamu toni
Maskas uztūkuma mazināšanai
Tējas maska. Melnās tējas vai kumelīšu maisiņu kompreses acīm palīdzēs tikt galā ar rīta tūsku. Tējas maisiņiem jābūt mitriem, bet ne siltiem.
Kāpostlapu maska. Ja slidojot vai slēpojot iegūti zilumi, kāpostu lapas būs noderīgas, jo noņems tūsku un palīdzēs ātrāk notušēt asins izplūdumus. Kā arīdzan ziemā kāpostlapu maksa ir veids, kā ādu mitrināt.