Doma par jaunu skolas ēku radās pirms desmit gadiem, jo pasaulē lielākoties visām Valdorfa skolām atbilstoši šīs pedagoģijas principiem ir sava arhitektūra. "Tā ļauj ēkām skaisti iegult apkārtējā vidē. Ēkas forma ļauj attīstīt elastīgu domāšanu, nevis masveida skatu uz dzīvi," skaidro K.Koziola. Tam, ka arhitektūra ir būtiska šīs pedagoģijas sastāvdaļa, piekrīt arī ēkas galvenais arhitekts Sergejs Ņikiforovs no arhitektu biroja Nams. Sadarbībā ar arhitektu biroju Avene projekts, viņš šādu ideju realizēja pirmo reizi, tāpēc vispirms iepazinās ar citām Valdorfa skolām.
K.Koziola stāsta, ka pēc projekta izstrādāšanas tas "iegūla plauktos" finansiālu iemeslu dēļ. "Vecāki piedāvāja savu palīdzību." Par vecāku saziedoto naudu tika nopirkta zeme un apmaksāta skolas projektēšana. Ar nozīmīgu finansējumu projektā iesaistījusies arī Ādažu novada dome. Skolas pirmās kārtas celtniecība izmaksāja 916 tūkstošus latu. Tagad uzcelta ēka divām pirmsskolas izglītības grupiņām un 6.-12.klasēm.
To, ka ĀBVS neatgādina parastu skolu, norāda arī iekštelpas. Ieejot klasēs, katrā ir citāda telpas forma. Skolotāja Inga Zemīte stāsta, ka saskaņā ar Valdorfa pedagoģijas principiem, katras klases telpas ir citā krāsā. "Piemēram, 7.klasē sienu krāsojums ir zaļš. Tas rada dzīvīgumu, jo pusaudži ir neprognozējami un kustīgi. Pamatskolas beigu posmā ir zilais tonis. Savukārt vidusskolā tonis kļūst violets," vēsta I.Zemīte.
S.Ņikiforovs saka: "Nu ir pārvarēts pirmais solis." Arhitekts gandarīts būs tad, kad skola tiks uzbūvēta pilnībā. "Otrajā kārtā jāuzceļ sporta zāle, sarīkojumu zāle, atlikušās mācību klases un bibliotēka.