Izstādē būs apskatāmas V. Vītolas fotogrāfijas, kurās redzēsim abas populārās lāču meitenes - Ilzīti un Līzīti, kā arī citus Velgas ''bērnus". Mazākajiem izstādes apmeklētājiem būs iespēja savu pēdu samērīt ar lāča pēdu un samērīties augumiem, kā arī uzzināt kurš smagāks - lācis vai pats. Izstādes laikā tiks demonstrēta arī LTV 1 raidījuma ''Dabas grāmata" filma par mazajiem lācīšiem.
1981.gadā V.Vītola sāka strādāt vietā, kas pilnībā atbilda viņas sapnim piecu gadu vecumā – Gaujas Nacionālajā parkā. Tur viņa joprojām strādā par zvērkopi. Pa šiem gadiem viņa bijusi ļoti mīļa māmiņa ne tikai lāču bērniem, bet vairākiem desmitiem savvaļas dzīvnieku, aļņu ģimenē viņai jau pienākas “vecmāmiņas’’ gods.
Lāču pētnieki stāsta, ka Latvijā regulāri sastopami 10-15 lāči. Latvijas mežā ieraudzīt pekaini ir ļoti grūti, bet vienmēr iespējams to apskatīt Līgatnes dabas takās, kur pašreiz mitinās trīs pieaugušie lāči un lāču meitene- Ilzīte. Gadu tūkstošiem Eiropā dzīvoja daudz lāču un tie bijuši dzīvnieku valsts varenākie pārstāvji šajā reģionā. Brūnais lācis dzīvo egļu mežos ar bagātīgu pamežu, vietās ar kritušiem kokiem pie upēm un ezeriem.
No 7. līdz 30.oktobrim skolēni vecumā no 1. līdz 4.klasei tiek aicināti apmeklēt nodarbības par lāci. Savukārt 26.oktobrī notiks ģimenes diena "Lāči un lācīši", kurā bērni varēs rast atbildes uz jautājumiem par lāču dzīvesveida īpatnībām, aizpildīt darba lapas un piedalīties citās aktivitātēs.
Izstāde tapusi ar A/S Capital, Gaujas Nacionālā Parka fonda, Ozoliņa i/u ''Fons" fotodarbnīcas, LTV 1 raidījuma ''Dabas grāmata" un Ingmāra Līdakas personīgu atbalstu.
Izstāde ir apskatāma muzeja darba laikā ar muzeja ieejas biļetēm.