"Iespējams, ka daudzām publiskajām ūdenstilpnēm jaunie grozījumi neatstās negatīvu ietekmi uz ekosistēmu un tur mītošajām sugām," norāda Papes ezera projekta direktors Ints Mednis "taču Papes ezerā, kas no 2004.gada ir dabas liegums, Eiropas savienības īpaši aizsargājamās dabas teritorijas (Natura 2000) kodols, starptauriski nozīmīga putnu ligzdošanas vieta Latvijā, Ramsāres konvencijas starptautiski atzīts mitrājs, šādas izmaiņas makšķerēšanas noteikumos atstās ļoti negatīvu ietekmi uz tur ligzdojošajiem ūdensputniem, kuriem šobrīd ir sācies ligzdošanas laiks." Šajā laikā ezerā ligzdojošie ūdensputni ir visjūtīgākie pret jebkuru traucējumu, jo tiek dētas olas un aizņemtas ligzdošanas teritorijas. "Tādējādi cilvēku klātbūtne Papes ezerā viennozīmīgi traucēs un samazinās daudzu esošo ūdensputnu ligzdošanas sekmes," uzsver Mednis.
Pasaules Dabas Fonds ir pārliecināts, ka šāda situācija nebūtu izveidojusies, ja Vides ministrija būtu daudz konsekventāk virzījusi apstiprināšanai grozījumus dabas parka "Pape" individuālos aizsardzības un izmantošanas noteikumus Nr. 263, kuros, pamatojoties uz 2007. gadā Vides ministra apstriprināto dabas aizsardzības plānu dabas parkam, ir izstrādājami labojumi. Šo grozījumu pieņemšana, precīzāk – labošana nu jau turpinās trīs gadus.
Interesanti, ka jaunos grozījumus makšķerēšanas noteikumos virzīja tieši Vides ministrs, kurš tobrīd pildīja Zemkopības ministra pienākumus. Apzinoties radušos situāciju un Vides ministra personīgo atbildību, fonds aicina ministru personīgi uzraudzīt un virzīt apstiprināšanai grozījumus dabas parka "Pape" individuālajos aizsardzības un izmantošanas noteikumos Nr. 263, kā arī sākot no 1.maija nodrošināt stigru kontroli zivju resursu aizsardzībai un dabas aizsardzības prasību ievērošanas nodrošināšanai Papes ezerā.
Tāpat Pasaules Dabas Fonds aicina visus makšķerniekus, kuri dosies uz Papes ezeru, ievērot makšķerēšanas noteikumus un dabas aizsardzības normatīvos aktus un netuvoties ūdensputnu ligzdošanas vietām.
Jaunie grozījumi noteikumos:
25.1. no laivām un citiem peldošiem transportlīdzekļiem visās ūdens¬tilpēs, izņemot makšķerēšanu jūras piekrastes ūdeņos un licencētās makšķerē¬šanas nolikumos norādītajās vietās;
25.2. kanālos un caurtecēs, kas savieno ezerus ar upēm, ezerus un upes ar Baltijas jūru vai ar Rīgas jūras līci, kā arī savieno ezerus savstarpēji. (Grozīts ar MK 24.03.2009. noteikumiem Nr.259)