Šāds lēmums pieņemts pēc jaunākās statistikas apkopošanas, kas apliecinājusi, ka traumu un nāves gadījumu skaits katru gadu palielinās un pērn reģistrēti 70 tūkstoši mazu un lielu incidentu. Decembrī vien nekavējoties cietušie evakuēti ar neatliekamās palīdzības helikopteru 300 reižu. Vēl saskaitīts, ka glābšanas dienestiem tas izmaksā vairāk nekā 100 miljonus latu gadā. Tieši tāpēc valsts kontrolētā negadījumu apdrošināšanas kompānija Suva nāca klaja ar lēmumu ieviest ātruma policiju, jo tā būtu tikai daļa no nacionālās kampaņas drošības uzlabošanai slēpošanas kūrortos.
"Nevajag to uzskatīt par kārtējo akciju, ko izdomājušas veselības sistēmas amatpersonas, lai bojātu atpūtnieku omu. Tā nav draudīga pirksta kratīšana slēpošanu mīlošiem cilvēkiem" avīzei The Times teikusi Suva preses sekretāre Andžela Zobrista. "Mēs patiešām esam nopietni uztraukušies par drošību. Ja slēpotājs pats neapzinās, ka traucas pārāk ātri, apdraudēts ir gan viņš pats, gan citi cilvēki."
Pirmās ātruma policijas patruļas sākušas strādāt Andermates kūrortā, bet drīz parādīsies arī citviet, to vidū populārākajās slēpošanas vietās — Sanktmoricā, Davosā un Cermatē. Ātrumu fiksējošās kameras ir pārnēsājamas, policisti strādās inkognito.
Sods katrā kūrvietā var atšķirties, jo Šveices kantonos ir dažādi likumi un vienota nacionāla politika šajā jautājumā vēl nav izstrādāta. Ātruma policijas ieviesēji apgalvo, ka neprātīgākie slēpotāji un snovbordisti vispirms saņems brīdinājumu, bet atkārota pārkāpuma gadījumā viņiem draudēs gan prāva soda nauda, gan kalna pieejas kartes anulēšana.
Līdz šim veiktie pētījumi ar manekeniem apliecina, ka par nedrošu var uzskatīt traukšanos ātrāk par 30 km/h, savukārt sadursme ar 50 km/h visbiežāk ir nāvējoša.