Varbūt izklausīsies dīvaini vai moderni (jo visi sporta noliedzēji skandina, ka neskries pakaļ modei), bet man sports tiešām ir PRIEKS ar visiem lielajiem burtiem. Ja man ir grūti saņemties aiziet uz baseinu, jo slikti peldu, tas ir viens, bet spēlēt tenisu, braukt ar riteni vai aiziet uz fitnesa deju nodarbību - tur man nav jāsaņemas nemaz. Man ir grūti, ja treniņi jāizlaiž, piemēram, komandējuma dēļ. Ja manas pierastās trīs sporta stundas nedēļā izpaliek, organisms ir nesaprašanā, un nākamajā treniņā pirmā pusstunda paiet grūtāk. Turklāt ir sajūta, ka kaut kā pietrūkst. Varu staigāt kājām, cik vien gribu, bet gribas tā kārtīgi pārsniegt noteiktu pulsa robežu vismaz minūtes 60. Lai gan man nākamajā dienā pēc sporta nodarbībām parasti nekas nesāp (citiem tieši šīs nelielās sāpes rada sajūtu, ka labi pastrādāts), tad šorīt paskatījos uz savām kājām, un likās, ka tās atslābušas mazliet par daudz. Nu ļenganas pa vienu nedēļu vēl nav palikušas, bet muskuļi grib strādāt, a es te sēžu un klabinu datora taustiņus līdz saprotu, ka vajag taču ieplānot fitnesu arī komandējumos, izvēloties attiecīgas viesnīcas (un ne vienmēr tām jābūt piecām zvaigznēm! Arī lētākās viesnīcās mēdz būt baseini vai trenažieru zāles, īpaši jau siltajās zemēs un vasarā).
Vesela industrija
Kad sāku vairāk interesēties par šo jautājumu, izrādās, ka šajā
jomā pastāv vesela industrija, ko varētu dēvēt par ceļojumu fitnesa
industriju. Ir vairākas interneta mājaslapas, piemēram,
www.healthytravelnetwork.com vai www.fitforbusiness.com, kas
piedāvā izvēlēties valsti un pilsētu, tad iesakot, viņuprāt,
fitnesam piemērotākās viesnīcas. Diemžēl šīs lapas pārsvarā piedāvā
ļoti dārgas viesnīcas, un kuram tad nav skaidrs, ka Radisonā vai
Hiltonā ir baseins vai fitnesa centrs. Ja neesat miljonārs, jāmeklē
draugu ieteikumi vai rūpīgi jāizskata viesnīcu piedāvājums, jo
nereti arī trīs zvaigžņu viesnīcai var būt maza trenažieru zāle
vai, piemēram, blakus atrodas fitnesa centrs. Vislabāk gan
orientēties uz baseinu, jo tad nav jāapgrūtina bagāža ar sporta
kurpēm, tomēr, ja varat saņemties no rītiem skriet, visticamāk,
meklēsiet viesnīcu ar netālu esošu parku. Ja esat neformāla darba
darītājs un jums nav jāstaigā uzvalkā, varat komandējuma laikā
noīrēt velosipēdu. Visās Eiropas lielajās pilsētās, piemēram,
Berlīnē vai Parīzē, tas izdarāms par niecīgu samaksu, turklāt
velosipēdu var paņemt vienā, bet nolikt atpakaļ citā piestātnē.
Jāieraksta plānotājā
Tātad galvenais ir iepriekš atrast atbilstoši aprīkotu viesnīcu un paņemt līdzi attiecīgo ekipējumu? Kaut nu tā būtu! Pētot ceļojuma fitnesa industrijas piedāvājumu, atradu spārnoto teicienu - sportot ceļojuma laikā ir tas pats, kas vingrot mājās. Tas prasa plānošanu un atdevi! Jā, pats baseins neievilks jūs ūdenī, turklāt parasti komandējumos brīvo laiku ieplānot var tikai no rītiem, jo vakaros ir neformālas vakariņas vai ballītes, kuras puslīdz obligāti arī jāapmeklē. Tāpēc ierakstiet fitnesa nodarbību plānotājā un neatkāpieties no tā. Vai tad jūs atceltu biznesa tikšanos, kas ierakstīta tajā pašā plānotājā?
***
Ieteikumi sportiskai ceļošanai
- Lai ātrāk pielāgotos jaunajai laika zonai, pēc iespējas vairāk jāuzturas dabīgajā gaismā, jo ķermeņa iekšējais pulkstenis saņems pamatīgu signālu, kurā dienas daļā atrodaties, un iekšējais ritms sakārtosies ātrāk.
- Lidošana liek ķermenim "izžūt", tāpēc ūdens jādzer vairāk nekā parasti. Grāmatas Travel Fitness: Feel Better, Perform Better on the Road autors Bils Tulins stāsta, ka uz katru lidojuma stundu papildus jāizdzer 200 ml ūdens.
- Ēdiet mazāk ogļhidrātu, lai būtu enerģijas pilns, ierodoties galamērķī, jo ogļhidrāti veicina miegainību. Ēdiet vairāk proteīnu saturošus produktus ar nelielu daudzumu tauku (vārītas olas, grilētu zivi u.c.).
- Ja esat pārguris, paguliet, bet ne vairāk kā 45 minūtes. NASA
pētījumi pierāda, ka pa šo laiku varat mazliet atpūsties un justies
možāks. Pēc ilgākas diendusas būs grūti aizdzīt miegainumu.