Minēto aprakstu par ērtu lietošanu un zemu cenu var perfekti attiecināt uz korejiešu koncerna LG budžeta tālruni GX200, kam turklāt piemīt vēl viena ļoti noderīga īpašība – tajā var ievietot divas SIM kartes. Tātad, ja jums ir gan privātais, gan darba numurs, vai vienkārši manipulējat ar divu operatoru kartēm, lai ietaupītu uz sarunu rēķina, tad šīs tālrunis varētu izrādīties visai noderīgs.
Uzbūves ziņā šis ir ārkārtīgi vienkāršs tālrunis, konkurents krietni agrāk tirgū laistajam Samsung ražojumam C5212 Duos. Aprīkojums ir diezgan «liess» - divu collu ekrāns ar 176x220 punktu izšķirtspēju, protams, neatbalsta skārienjūtīgo tehnoloģiju, aizvēsturiska 1,3 megapikseļu fotokamera un nav WiFi uztvērēja. Tas arī loģiski, jo diez vai kāds mūsdienās vēlēsies klejot interneta plašumos caur tik sīku un graudainu ekrānu.
Vārdu sakot, GX200 ir paredzēts tikai un vienīgi sarunām, kā arī īsziņu sūtīšanai. Lai atvieglotu pārvietošanos pa izvēlnēm, LG tālruni aprīkojis ar visnotaļ ērtu kursorsviru. Izvēlnē atradīsiet tikai pašas nepieciešamākās lietas – mūzikas atskaņotāju, FM radio, kalkulatoru un tamlīdzīgiem ikdienā lietojamiem niekiem.
Divi tīkli
Abas SIM kartes tālruņa korpusā ieliekamas blakus viena otrai un darbojas gluži kā viena. Formāli vienmēr vienai no tām ir jābūt aktivizētai kā primārai, taču tas attiecas tikai uz izejošajiem zvaniem. Ienākošos un īsziņas saņemsiet uz abām, neatkarīgi no tā, kura ir tobrīd «galvenā». Ja runāsiet pa tālruni un tobrīd kāds zvanīs uz otru numuru, tad tālruņa reakcija būs identiska kā gadījumos, kad lietojat divas līnijas vienai kartei. Proti, ierīce pīkstēs, vēršot uzmanību, ka otrajā kanālā arī gaida zvans.
Pāriešana no vienas kartes ir tik vienkārša, cik vien var būt. Korpusa kreisajā pusē ir taustiņš, kuru nospiežot tiek izcelts zilais vai sarkanais zonas stipruma rādītājs ekrāna augšējā kreisajā malā. Zilais simbols nozīmē, ka aktīva ir pirmā karte, sarkanais – ka otrā. Tādā veidā varat izvēlēties, no kuras SIM kartes zvanīt. Par aktīvo karti liecina arī sīkas divu krāsu diodes korpusa augšpusē.
Kontaktu grāmatā visi numuri saplūst vienā sarakstā, taču pie katra ieraksta ir norādīts, no kuras kartes tas ņemts.
Enerģija nedēļai
Kopš enerģiju rijošo skārienjūtīgo ekrānu un WiFi uztvērēju ienākšanas tālruņos jau esam piemirsuši, ka savulaik akumulators ar vienu lādēšanas reizi darbojās teju nedēļu. GX200 mums par to atgādina. 1500 miliampērstundu baterija ir gandrīz kā mūžīgais dzinējs šai taupīgajai ierīcei, tādēļ to nācās lādēt ne biežāk kā ik pēc 5-7 dienām, pat ja tālrunis tika izmantots kā radioaparāts un MP3 atskaņotājs. Ja aktivizē enerģijas taupīšanas režīmu, kas ļauj samazināt elektrības patēriņu vai nu naktī, vai cauru dienu, rezultāts ir vēl labāks.
Par «mūzikas kasti» šo ierīci var izmantot, jo skaņas kvalitāte gan caur austiņām, gan skaļruņiem ir negaidīti laba. Un ļoti skaļa piedevām. Tikai nāksies papildināt niecīgo 80MB iebūvēto atmiņu ar microSD karti, pretējā gadījumā datu glabātuvē nesanāks vieta pat pārdesmit dziesmām.
Tālrunī ir arī interneta pārlūks, taču tīmeklim varēsiet pieslēgties vienīgi caur GPRS datu pārraide sistēmu. Tas nozīmē, ka datu ielāde būs samērā lēna.
Viena no kaitinošākajām ar GX200 saistītajām lietām ir procesora
minstināšanās. Pabeidzot sarunu tālrunis uz vairākām sekundēm it kā sastingst.
Nekas nenotiek un atliek gaidīt, kamēr darbība tiek pabeigta un tālrunis
atgriežas lietojamā stāvoklī. Ja tas jūs nebaida, tad ir vērts apsvērt šī telefona iegādi.
Ņemot vērā, ka par 60 latiem reāli iegūstat sakaru ierīci divu karšu lietošanai, GX200 šķiet tīri pievilcīga izvēle tiem, kuriem vajadzīgs tālrunis tikai un vienīgi sarunām. Taču jābūt gataviem, ka dižu papildiespēju tajā nebūs.