Izskats un komplektācija
Līdz šim nācies saskarties ar vismaz vairākām universālajām distances vadības pultīm. Uzreiz atzīšos, ka mans ideāls ir un paliek Philips pults Pronto TSU9600. Dzirdu jau tagad visus iespējamos iebildumus par to, ka dārga, liela, grūti konfigurējama, utt. Daļai varu piekrist. Jā, paliela - tas tiesa. Jā, dārga, bet par konfigurēšanu - to var ātri iemācīties. Un ar šo Philips ražojumu var izdarīt pilnīgi visu, ko vien vēlās tās lietotājs. Tik plašas konfigurācijas iespējas man nekad nav gadījušās. Tāpēc palikšu pie šī atskaites punkta, kaut arī Logitech manta ir apmēram trīs, trīsarpus reizes lētāka.
Logitech pults pie manis nonāca glītā kastītē, kurā saskaņā ar specifikāciju bija jābūt pultij, USB kabelim, lādēšanas paliktnim ar tīkla vadu, instrukcijai un diskam ar programmatūru pults konfigurēšanai. Ja gadījumā esiet palikuši bez diska vai to nolikuši kādā īpaši slepenā vietā, variet programmu Logitech Harmony Remote Software 7, itin vienkārši lejupielādēt no interneta. Iespējams, ka tīmekļa plašumos būs pat jaunāka programmas versija, jo tā tiek visu laiku atjaunota un uzlabota.
Vārdu sakot, nekādu pārsteigumu. Ieliekam akumulatoru pultī, uzliekam to uz kādu brīdi lādēties, un ķeramies pie darba.
Pati pults ir kompakta izmēra un vizuāli nedaudz atgādina jau pieminēto Philips Pronto. Tāpat nedaudz pa kreisi novietots 3,5 collu liels skārienjutīgais LCD ekrāns, kreisajā augšējā stūrī izslēgšanas poga, bet zem ekrāna makrokomandu izsaukšanas poga ar uzrakstu - Activities. Tas nozīmēs to, ka nospiežot šo pogu uz ekrāna parādīsies taustiņi ar vilinošiem nosaukumiem - skatīties TV, skatīties DVD, klausīties CD, utt. Vārdu sakot, viens piespiediens, un viss notiek. Bet par to, kā notiek, nedaudz vēlāk.
Labajā pusē vēl atradusies vieta skaļuma regulēšanas un kanālu pārslēgšanas taustiņiem, skaņas izslēgšanas pogai, četrvirzienu pogai ar apstiprinājumu O.K. vidū, un vēl pāris taustiņiem. Daļai no tiem jūs variet piešķirt funkcijas atkarībā no savām vēlmēm.
Kreisajā pults sānā, augšpusē atrodas USB pieslēgvieta, nosegta ar glītu gumijas uzliku, bet infrasarkanās diodes ir pultij gan uz priekšējās, gan arī aizmugurējās malas. Tāpēc vadot tehniku nav obligāti jācenšas izmisīgi precīzi notēmēt konkrētā aparāta virzienā.
Programmēšana un lietošana
Pults uzlādēta, programma tās piekārtošanai katra individuālajām vajadzībām uzinstalēta, izveidots lietotāja konts, pults pievienota pie datora ar USB kabeli. Ja tas viss veikts, tad atliek tikai saberzēt rokas, un sākt visu likt pa vietām. Pamatā darbs norisinās elementāri, un programma piedāvā jums pievienot vēlamās elektroniskās iekārtas. Variet izvēlēties no jau pieejamo mantu saraksta, bet variet arī pats pievienot jaunas iekārtas. Ja jūsu elektronika būs jaunāka gadagājuma, visticamāk, visi tās vadības kodi jau būs atrodami programmas bibliotēkā, bet ja nē, tad pulti var ērti apmācīt, izmantojot katra aparāta dzimto distances vadības pulti. Te nu jāuzteic Logitech, jo no daudzām pultīm šī ir pirmā, kura bez žagošanās un brīnumiem tika galā ar Lattelekom ciparu televīzijas dekoderi Motorola VIP 1910. Agrāk ikviena pults kapitulēja šī brīnuma priekšā.
Vārdu sakot, bez liekām ceremonijām un aizkavēšanās sakrāmēju uz pults deviņas dažādas mantas, tai skaitā B&W ražojuma iPod dokstaciju Zeppelin, un arī Toshiba ražojuma gaisa siltumsūkni. Viss notiek, viss ir atpazīts. Jāpiebilst, ka arī apgaismes un apsardzes sistēmas, vismaz daļēji uz šī pults var uzlikt. Tālāk varam ķerties klāt pie makro komandu veidošanas.
Šeit nākas atbildēt uz tādiem jautājumiem: kuru ieeju TV izvēlēties, ar ko regulēsiet skaļumu, vai atstāt DVD atskaņotāju ieslēgtu, utt? Pamatā viss ir pat ļoti vienkārši un elementāri. Biedējoši vienkārši.
Un tieši šī vienkāršība arī ir lielākā problēma. Pulti nevar piespiest veidot lielākas un garākas komandu rindas ar precīzām laika aizturēm. Tā vienkārši nepieļauj šādas iespējas. Un pareizi jau vien ir, jo parastajam ikdienas lietotājam nevis instalatoram nav ko gramstīties gar laika aizturēm. Taču bez iespējas tām piekļūt reizēm nevar korekti darbināt, piemēram, vecos CRT televizorus. Nu nesaprot pults, ka tā manta mēdz arī iesilt, ka jāpagaida. Vārdu sakot nav slikti, ir pat ļoti labi, taču reizēm neērtības parādās.
Patīkama funkcija ir iespēja izvietot savu iemīļoto TV kanālu logotipus uz pults ekrāna, un tad nedomājot tikai spiest uz ikoniņas, nevis domāt, kurš numurs tur bija - 69 vai 96? Man gan pietrūka iespējas novietot visu kanālu ikonas un ar 24 pieejamajām likās, ka ir par maz. Taču tās jau tikai mans kaprīzes.
Kopumā pults savas funkcijas pilda tiešām godam. Un ikdienas lietotājam ar jaunāku tehniku ar to pietiks pilnībā. Ak jā, vēl man nesaprotama likās šāda lieta. Pults paliktnis - lādētājs ir bezgala jauks un ērts. Uz tā uzglabāt pulti ir patīkami, un arī kārtība mājās. Kāpēc noliekot pulti uz paliktņa tā tikai lādējas, bet atslēdzas visa vadība un funkcionalitāte??? Man patiktu to eleganti turēt uz galdiņa, paliktnī, un nevis staipīt pa rokām. Bet nu O.K., tās jau atkal ir tikai manas kaprīzes.
Secinājumi
Ikdienas lietotājam stipri draudzīga un ērta distances vadības pults, kura pietuvojusies labāko modeļu iespējām. Ērta un vienkārša savā konfigurācijā, un cena pieņemama. Rekomendēju, īpaši, ja varēsiet tai veltīt nedaudz laika, lai noslīpētu visas funkcionālās iespējas.