Ja Falcon Heavy izmēģinājums noritēs veiksmīgi, tā būs līdz šim jaudīgākā nesējraķete, kāda jebkad izmantota. Plānots, ka raķete no Kenedija kosmosa izpētes centra Floridā startēs otrdien, 6. februārī, laika posmā no plkst.20:30 līdz plkst.23 pēc Latvijas laika.
"Ļaudis šeit ir ieradušies, lai būtu liecinieki tam, kas būs vai nu lielisks raķetes starts vai labākā uguņošana, kādu viņi būs pieredzējuši," izgudrotājs pajokojis sarunā ar CNN.
Ja šodien laika apstākļu vai citu faktoru dēļ raķetes starts nenotiks, to paredzēts veikt trešdien.
SpaceX jau sevi skaļi pieteikusi kosmosa izpētes spēlētāju vidū, caurmērā veiksmīgi izmēģinot raķeti Falcon 9, kas tālākas veiksmīgas attīstības gadījumā sola pamatīgi samazināt raķešu izmantošanas izmaksas. Proti, 21 no vairāk nekā 40 Falcon 9 startiem tās pirmo pakāpi izdevies veiksmīgi nogādāt atpakaļ uz sauszemes, lai to izmantotu atkārtoti.
Falcon Heavy, kā raksta CNN, principā ir trīs Falcon 9 raķetes vienā. Tas nozīmē, ka atpakaļ droši būs jānogādā trīs pirmās pakāpes. Divas pakāpes tiks mēģināts sinhronizēti nosēdināt uz platformas Kenedija vārdā nosauktajā kosmosa izpētes centrā, bet vienu pakāpi nosēdinās uz bezpilota peldošas platformas. Divas no šīs konkrētās Falcon Heavy raķetes pakāpēm jau iepriekš izmantotas kā Falcon 9 sastāvdaļas.
Kamēr parasti raķešu izmēģinājumos tiek izmantota kravas imitācija, lai raķetei būtu reālistiska masa, Masks izmēģinājumā iekļāvis zināmu šova elementu, kā kravu orbītā sūtot savas kompānijas Tesla elektroautomašīnu, kurā turklāt visu laiku tiks atskaņota Deivida Bovija dziesma Space Oddity.