Kameras operācijas pārvalda Android 2.3, kas pielāgota darbībai fotoaparātā, gan nemainot pašas operētājsistēmas kodu. Tātad varat darbināt visas programmas, kas savietojamas ar operētājsistēmas 2.3 versiju. Izmēģinām šo to no Google Play sortimenta, un visas programmas darbojas. Var instalēt un lietot, piemēram, svītrkodu nolasīšanas programmu. Tā darbojas, turklāt ne tikai tad, ja svītrkods ir kvalitatīvs. Iespējams uzspēlēt arī kādu spēli un pat darbināt navigācijas programmu Waze. Tiesa, te jāatceras, ka kamerai ir samērā mazietilpīgs akumulators, tādēļ ilga spēlēšanās vai navigēšana var arī nesanākt. Akumulatora lādēšanai izmantojams USB barošanas bloks vai datora ports. Jāpiebilst, ka akumulatora uzlādēšanās norit lēni, vismaz salīdzinot ar to, kā pierasts fotoaparātiem.
Apmainīties ar bildēm un video tiešām ir viegli un ātri. Te jūtama Android labā ietekme. Bet kā ir ar galveno – bilžu un video iegūšanu?
Diemžēl fotografēšana un kameras reakcijas ātrums varētu būt krietni labāki. Šķiet, ka pie šīm funkcijām Nikon speciālisti tā īsti nav piestrādājuši. Kad kameru ieslēdz, tad vairākas sekundes (nu, kādas piecas) ir pieejams tikai foto režīms, turklāt tikai pilnībā automātisks. Acīmredzot šis laiks paredzēts tam, lai sāktu darboties fotoaparāta aplikācija, kas, loģiski, strādā Android vidē. Turklāt kameras darbība arī nav īpaši naska un atsaucīga, tādēļ īsti momentuzņēmumi visdrīzāk izpaliks.
Situāciju uzlabo fakts, ka kamerai ir krietni padārga ziepjutrauka tehniskās iespējas, piemēram, BSI-CMOS sensors ļauj uzņemt līdz 16 Mpix. attēlus, Full HD 1080p video un – pats galvenais – to visu burtiski uzreiz tieši nogādāt tīmeklī. Tiesa, lai to paveiktu, nepieciešams Wi-Fi piekļuves punkts birojā vai mobilais tālrunis ar interneta pieslēgumu.
10x NIKKOR objektīvs ar analogo fokusa attālumu 25 mm - 250 mm ļauj uzņemt arī pa kādam tuvplānam, bet iebūvētais GPS uztvērējs nodrošina iespēju veikt attēlu un video ģeomarķēšanu.