Philips elektronikas tirgū Latvijā šobrīd vairāk atpazīstams ar tā saucamās sadzīves jeb baltās elektronikas izstrādājumiem (mikseri, virtuves kombaini, sulu spiedes utt.), kā arī vīriešu un sieviešu higiēnas ierīcēm(matu griežamās mašīnas, skuvekļi un depilatori),mazāk vietas, uzmanības un tirgus daļas atvēlot televizoriem un skaņu sistēmām. Tiesa, Philips zīmola audioiekārtas parasti asociējas ar tā saucamo lēto preču grupu ar cenu līdz Ls 250. Taču īsu brīdi pirms brauciena vienā no lielajiem elektronikas preču tīkliem izdevās iepazīties ar skaļruņiem Sound Sphere, to skanējuma kvalitāti, tā atklājot pavisam cita līmeņa Philips aparatūru.
Pirms brauciena NEXT eksperts jutās saintriģēts kā Kāpēcītis, jo programma solīja gan iepazīšanos ar mājas kinozālei paredzēto 360Sound, gan Ambisound – zem televizora novietojamu monolītu skaļruņu bloku, kurā dažādos leņķos pret klausītāju iemontēti skaļruņi rada skaņas pārklāšanās jeb interferences efektu, tā apmānot klausītāja ausis un, piedodiet, arī mūsu smadzenes. Interference ir divu vai vairāku koherentu viļņu (skaņas, gaismas u. c.) pārklāšanās, kad vienos pārklāšanās apgabala punktos svārstības pastiprinās un citos pavājinās atkarībā no svārstību fāžu starpības. Ļoti pārliecinošs bija Apple iStore konkurenta Songbird izveidotais uzlabojums Philips gados jauno censoņu izpildījumā. MP4 atskaņotājiem, tostarp iPod, paredzēto Songbird holandiešu/beļģu/ francūžu Philips inženieru komanda padarījusi par ļoti aizraujošu programmu, ko drīz vien var ieviest kā interesantu prgrammu ne tikai Android un WindowsPhone7 platformas tālruņos, bet arī iPhone 5.
Koninklijke Philips Electronics N.V.Grūti tulkojamais nosaukums flāmu valodā nozīmē Karaliskais elektronikas uzņēmums Philips. 1891. gadā Eidhovenas iedzīvotāji – dēls Žerārs un tēvs Frederiks Filipi – uzsāka oglekļa gaismekļu un apgaismes lampu biznesu. Drīz uzņēmums nonāca līdz bankrotam. Gluži kā pasakās, par izglābšanos Philips jāpateicas jaunākajai atvasei – tikai 16 gadus vecajam Antonam. Ar viņa šūpulī likto biznesmeņa talantu līdz 1907. gadam Philips kļuva par vienu no lielākajiem spuldžu ražotājiem pasaulē un šādu statusu saglabā joprojām. 1927. gada 11. martā sāka skanēt pirmais Philips rūpnieciski ražotais radioaparāts PCJJ. Šobrīd holandiešu kompānija pārvērtusies par multinacionālu koncernu, kura 2010. gada apgrozījums bija 25, 42 miljardi eiro, peļņa pērn – 1,446 miljardi eiro, bet uzņēmumā strādājošo skaits pārsniedza 119 000 darbinieku. Kompānijai ir piecas galvenās attīstības nozares: sadzīves elektronika, baltā elektronika jeb mājas iekārtas, apgaismojuma tehnika, medicīnas iekārtas un medicīnas diagnostikas tehnoloģijas.