21. gadsimta trešais gadu desmits ir iesācies dramatiski. Divus gadus visas pasaules ieradumus būtiski izmainīja Covid-19 pandēmija. 2022. gadā Krievijas iebrukums Ukrainā un karš, kas satricinājis reģionu līdz pamatiem. Lai arī lolojam cerību, ka mēs kā cilvēce attīstāmies uz arvien lielāku cilvēcīgumu, tomēr piedzīvojam radikālas pārmaiņas un fundamentālu vilšanos. Neziņa par nākotni, ciešanas, nāve. Tā ir traumatiska pieredze, kuru nevaram izlikties neredzam vai nejūtam. Bet, kā uz to reaģēt, ko domāt un kā rīkoties?
Šogad mākslinieki, mijiedarboties ar savām personiskajām vai globālajām satricinošajām pieredzēm, radījuši darbus, kas reflektē par tēmu mierinājums. Nereti pats darba process var būt dziedniecisks; veids, kā sakārtot emocijas, rast mieru un saprast savu pozīciju. Ne vien mākslas darba tapšana – domu un jūtu pārnešana materiālā – bet arī tajā atklātās tēmas var kalpot kā mierinājums.
Žūrija šogad ir atlasījusi 23 autoru darbus no 7 dažādām valstīm: Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Taivānas un Turcijas. Latviju izstādē pārstāv: Gita Ābola, Ojūna Batbajara, Juris Bergins, Ilze Emse- Grīnberga, Viktors Kosenko, Lauris Krauze, Daiga Krūze, Jānis Kupčs, Inese Margēviča, Valda Podkalne, Inita Reimandova, Ainārs Rimicāns, Astra Šēnberga un Elita Taube.
Starptautisko mazo formu porcelāna izstāžu tradīcija Rīgas Porcelāna muzejā ir kopš 2006. gada; kopš 2015. gada izstādei katru gadu ir jauna tēma. Šogad izstādes apmeklētājiem ir iespēja pārdomāt savas emocijas un attieksmi par pēdējo gadu satricinošajiem notikumiem, rast mierinājumu mākslā vai novērtēt radošo izdomu, kā tēmu ir risinājuši profesionāli mākslinieki.