Fotogrāfijas veidotas dažādās tehnikās un stilistikā, kas gadu laikā veidojušas fotostudijas identitāti.
Kā sacīja Liepājas Tautas fotostudija Fotast vadītāja Iveta Herbsta, vienotā ekspozīcijā satiksies 51 autors – vairāku paaudžu fotogrāfi, kuri darbojušies dažādos laikmetos, pretējās politiskajās iekārtās, ar atšķirīgām tehniskajām un tehnoloģiskajām iespējām, profesionāļi un amatieri, bet radniecīgi mīlestībā uz fotogrāfiju.
Izstāde ir tilts no pagājušā gadsimta desmitgadēm uz šodienu un veido harmonisku stāstījumu par laiku, cilvēku tajā, par attiecībām un vidi. Ar dokumentālu precizitāti, poētisku jūsmu vai asredzīgu vizionārismu – katrs autors aiz kameras pasauli redz savām, unikālajām acīm.
Ekspozīcijā varēs aplūkot arī analogās foto laboratorijas aprīkojumu un iztēloties, kā tumšajā telpā pie sarkanās spuldzes, gluži kā alķīmiķa laboratorijā, cits pēc cita iznirst foto tēli uz biezā foto papīra. Analogās fotogrāfijas šarms un vērtība ir nezūdošas arī digitālās fotogrāfijas laikmetā, to apliecina Fotast jubilejas izstādē redzamā harmoniskā līdzsvarotība starp analogo un digitālo.
Izstādes apmeklētāji aicināti ienirt katra autora radītajā fotogrāfijas atmosfērā un lasīt mākslas valodas simbolus un zemtekstus, vienlaikus sajūtot fotostudijas identitāti un rokrakstu.
Ekspozīcijā iekļauti arī priekšmeti no fotogrāfa Zigmara Lāča (1934–2022) analogās foto laboratorijas aprīkojuma.
Izstādes kuratore māksliniece Dace Dēliņa-Lipska.