Dokumentāro liecību izstāde iepazīstina ar Somu jēgeriem un viņu gaitām Latvijā, kontekstā iezīmējot arī Somijas Republikas tapšanas vēsturi, kā arī sniedz ieskatu jēgeru tradīciju kopšanā mūsdienās. Izstādē izmantotas dokumentārās liecības no Latvijas Nacionālā arhīva, Somijas Nacionālā arhīva, 27. jēgeru bataljona tradīciju kopšanas biedrības, Somu jēgeru muzeja Kauhavā, Jēgeru fonda, Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles arhīva, Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Somijas Republikas vēstniecības Rīgā.
No 1917. gada marta līdz 1918. gada februārim Somu jēgeru bataljons uzturējās Liepājā, kur bataljons beidza militārās mācības. 1918. gada 13. februārī Liepājas Sv. Trīsvienības baznīcā bataljons deva zvērestu Somijas likumīgajai valdībai. Iesvētīja arī vienības karogu, kas kļuva par pirmo neatkarīgās Somijas militārās vienības karogu. Nākamajā dienā somu jēgeri ar kuģiem no Liepājas devās mājupceļā uz Somiju. Šajā laikā somu jēgeri piedalījās atsevišķās Pirmā pasaules kara kaujās.
Somu jēgeri bija no Somijas izbraukušajiem brīvprātīgajiem izveidota Vācijas Impērijas karaspēka vienība, kas pēc apmācībām Lokštedas nometnē (Vācijā) kā 27. Karaliskais Prūsijas jēgeru bataljons, kas 1916. gadā bija nosūtīts uz militārām mācībām Latvijas teritorijā. Sakoties karam, Somijas iedzīvotāji, kas nevēlējās cīnīties Krievijas pusē, brīvprātīgi pieteicās dienestā Vācijas armijā, uzskatot, ka tā var veicināt Somijas neatkarību.