No 13.00 līdz 15.00 ar Lielās dienas svinēšanas tradīcijām Gadatirgus laukumā un Lībiešu sētā iepazīstinās folkloras draugu kopa Skandinieki. Skandinieku vadībā veiksim dažādus rituālus, gavilēsim putnu kalnā, iesvētīsim un pušķosim šūpoles, apdziedāsimies, iesim rotaļās un spēlēsim spēles, kā arī sacentīsimies dažādās rotaļās. Apmeklētāji tiek aicināti ņemt līdzi pērnos Jāņu vainagus dedzināšanai, dzīparus šūpoļu dekorēšanai, olas ziedošanai un ēšanai, kā arī pūpolu zarus veselībai.
Visa pasākuma garumā būs iespēja šūpoties šūpolēs, krāsot olas sīpolu mizās, vizināties jāšus zirga mugurā, mēroties spēkiem koka olu ripināšanā, kā arī spēlēt senās koka spēles kopā ar Aldoni Baldiņu Kurzemes sētā.
Lielā diena iezīmē laiku, kad diena un nakts kļuvusi viena garuma, gaisma uzveic tumsu, dienai kļūstot garākai jeb lielākai par nakti. Iestājas pavasaris. Šogad Astronomiskais pavasaris iestājas 20. martā, bet saskaņā ar tautas tradīcijām šo notikumu var svinēt veselas trīs dienas. Lielā diena, Lieldiena, Lieldienas - tie visi ir apzīmējumi, kas dainās lietoti pavasara saulgriežu svētku apzīmēšanai. Lieldienu svinēšanā svarīga vieta ir saullēkta sagaidīšanai tieši saulgriežu rītā. Tas savukārt nevar notikt bez mutes mazgāšanas pret rītiem tekošā strautā vai avotā. Līvu ciemos šis rīts aizsākas ar putnu saukšanu un modināšanu, tā arī mums Lībiešu sētā folkloras draugu kopa Skandinieki mums mācīs šos īpašos Lielās dienas rituālus.