Miervaldis Derkusovs ir uzticīgs Latvijas ainavu glezniecības tradīcijai. Būdams pārliecināts reālists, savu darbu sižetus viņš rod nepastarpinātās dabas studijās. Vasaras plenēros, vērojot krāsu attiecības un tiecoties pēc Latvijas ainavā pastāvošās kompozīcijas skaidrības, autors ir pakāpeniski attālinājies no tiešiem dabas portretējumiem un ļāvies ekspresīvai krāsu valodai, kas konkrētiem ainaviskiem motīviem piešķir vispārinājumu. Gaisma ir gleznotāja galvenais instruments. Tajā atspoguļojas krāsu spēles uz ūdens virsmas, gaisma liek saules stariem rotāties koku lapotnēs vai veidot garas ēnas senos parkos.
Izstādē skatāmas pēdējos trīsdesmit gados dažādās Latvijas vietās tapušās ainavas, atklājot autora individuālā rokraksta attīstību. Mazpilsētas un zvejnieku ciemi pie jūras, ezeri un upju ieloki, savrupas lauku sētas un pļavu plašums – katrā vietā mākslinieks ir apstājies, lai tvertu tās īpašo noskaņu, gaismu, krāsziedu un stāstu.
Miervaldis Derkusovs apliecina cieņu visiem saviem pedagogiem un kolēģiem un pateicas ikvienam cilvēkam, kas satikts radošo meklējumu ceļā, sekojot saules pēdām Latvijas dabā.
Par autoru. Miervaldis Derkusovs dzimis 1937. gadā Jelgavā. Pēc profesijas meliorators, glezniecībai pievērsies jau brieduma gados. 1978. gadā iestājās Jelgavas kultūras nama Tautas gleznošanas studijā, ko tolaik vadīja Visvaldis Garokalns (kopš 1990. gada – Ivars Klapers). Studējis glezniecību Neklātienes Tautas Mākslas Universitātē Maskavā (1985–1991). Mākslinieks uzskata, ka nozīmīgāko pieredzi un zināšanas guvis, kopš 1981. gada piedaloties plenēros izcilu gleznotāju un pedagogu – Jāņa Medņa (1981−1982), Māras Zītares (1983−1999) un Emīla Braunberga (2000−2016) – vadībā. Plenēros bijusi iespēja gleznot kopā ar Jurģi Skulmi, Gunāru Ezernieku un Juri Ģērmani. Radošo izaugsmi veicinājusi arī draudzība ar gleznotāju Aleksandru Lagimovu. Kopš 2017. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. Izstādēs piedalās kopš 1978. gada. Personālizstādes notikušas Jelgavā (1999, 2004, 2008, 2012, 2015) un Rīgā, Ojāra Vācieša muzejā (2007). Piedalījies grupu izstādēs Jelgavā, Rīgā un Jūrmalā, kā arī daudzās citās Latvijas pilsētās kā plenēru dalībnieks.