No 2017. gada 6. septembra līdz 24. septembrim muzejs Rīgas Jūgendstila centrs apmeklētājiem piedāvā tuvāk iepazīties ar Mihaila Eizenšteina atstāto mantojumu.
Fotoizstāde Mihaila Eizenšteina Rīga. Diagonāles ir mākslinieces fotogrāfes Margaritas Fedinas veltījums šai jubilejai. Margarita Fedina ir profesionāla fotogrāfe no Maskavas, kas fotogrāfē arhitektūru un interjerus un ir fotogrāfiju autore vairāk nekā 70 grāmatām, Krievijas Fotomākslinieku savienības biedre. Rīgas jūgendstila arhitektūru Margarita Fedina fotografē jau vairāk nekā 10 gadus. Izstādē eksponēti 20 mākslinieces darbi no viņas radošā projekta Jūgendstils. Diagonāļu kolekcija. Tās ir fotogrāfijas ar būvinženiera Mihaila Eizenšteina projektēto ēku fragmentiem, fiksētas autores īpašā skatījumā – pa diagonāli. Šis paņēmiens radies Rīgā, un celtne Elizabetes ielā 10b bija pirmā ēka, kura tikusi šādi fotografēta.
Lai tuvāk iepazīstinātu ar Mihaila Eizenšteina daiļradi, muzejs sagatavojis ilustrētu bukletu Būvinženieris Mihails Eizenšteins. Tajā lasāms Dr.arch. Agritas Tipānes pētījums par Mihaila Eizenšteina devumu. Izdevums bagātīgi ilustrēts ar 2017. gada vasarā tapušajām Margaritas Fedinas fotogrāfijām un to papildina vēsturiski materiāli no Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts vēstures arhīva.
Apmeklētajiem tiks piedāvāta jauna, apgādā Jumava izdota grāmata Rīgas dekoratīvais jūgendstils, kuru saistībā ar Mihaila Eizenšteina 150. jubileju uzrakstījusi Sanktpēterburgas Valsts universitātes pētniece, mākslas vēsturniece Margarita Kabakči.
Interneta vidē apskatāma Mihailam Eizenšteinam veltīta izstāde Latvijas mākslas skolu audzēkņiem - Augu motīvi un skulpturālie tēli Rīgas jūgendstila arhitektūrā.
Mihails Eizenšteins dzimis 1867. gada 5. septembrī Ukrainā, ebreju tirgotāju ģimenē. Beidzis Sanktpēterburgas Civilo inženieru institūtu un ir ievērojamā kinorežisora Sergeja Eizenšteina tēvs. Pēc viņa projektiem Rīgā uzcelts ap 20 daudzstāvu mūra dzīvojamo namu. Lielākā to daļa – dekoratīvā jūgendstila manierē, kam tikpat kā nav analoģijas citu Rīgas arhitektu daiļradē. Viņa projektiem raksturīga dekorativitāte, neparastas logu ailu formas, lieli sieviešu galvu apveidi, spilgtu glazētu ķieģeļu vai keramikas plākšņu ielaidumi, stikla un metāla plāksnītes, liekie augšējie stāvi u.tml. Gandrīz visas nozīmīgākās pēc Mihaila Eizenšteina projektiem celtās ēkas atrodas Alberta un Strēlnieku ielas apkārtnē.