Mūsdienu cilvēkam bieži pietrūkst informācijas par materiāliem un instrumentiem, kas dod pamatu tautas mākslai un amatniecībai. Izstāde Tradīcijas un pārmantojamība. Mūsdienu Slovākijas tautas māksla veidota tā, lai katrs apmeklētājs redzētu izejmateriālu, instrumentus un sagataves, un arī gala rezultātu. Vienlaikus tas ir stāsts par tradīcijām vairāku slovāku mākslinieku ģimeņu paaudzēs: Banduri, Smržiki, Voleki un Jana Majerska.
Brāļi Banduri strādā ar koku. Interesi par šo materiālu brāļi ieguvuši jau bērnībā, rotaļājoties tēva Franciska darbnīcā. Brāļi strādā līdzīgi, taču katram ir savs individuālais rokraksts- Lubomirs Bandurs cenšas izcelt koka dabisko skaistumu, kamēr Peters dod priekšroku tīrām līnijām un formu vienkāršībai, bet Vincents Bandurs rada koka skulptūras, kas attēlo tradicionālo tautas kultūru.
Kokgriešana Slovākijā tiek uzskatīta par vīriešu profesiju, taču Jana Majerska ir lielisks piemērs, ka arī sievietes spēj radīt mākslu kokā. Viņa šo arodu pārmantoja no tēva slavena kokapstrādes meistara Julija Katina. Janas iecienītākā no figurālām ainām ir Betlēme.
Brāļi Smržiki nāk no ģimenes, kur kalēja amats tiek pārmantots no paaudzes paaudzē. Stefanam Smržikam kalēja amata noslēpumus atklāja vectēvs.
Ar metālapstrādi Voleku ģimenē nodarbojas vairākās paaudzēs. Ladislavam Volekam piemīt augsta amatnieciska meistarība un mākslinieciska pasaules uztvere - viņš metāla loksni spēj pārveidot skaistā juvelierizstrādājumā.