Varētu jau paironizēt par šīs Āfrikas valstiņas politiķu savdabīgo humora "neizjūtu", ja vien Nigērija nebūtu trešā lielākā kinoindustrija pasaulē (pēc Holivudas un Bolivudas) – neticami, bet gadā tur top vairāk kā 3000 filmas! – ar milzīgu ekonomisku un politisku ietekmi reģionā.
Nigērijas informācijas ministre Dora Akuniili izplatījusi paziņojumu pasaules masu medijos, kurā protestē, ka "Blomkempa filma kaitē Nigērijas valsts tēlam, nigēriešus attēlojot kā kanibālus, noziedzniekus un prostitūtas, bet galvenajam filmas bandītam ir dots tieši tāds pat vārds kā mūsu valsts ijušajam prezidentam Olusegunam Abasandžo".
Sašutusī ministre pieprasa tūdaļ pat pārtraukt filmas demonstrēšanu ne tikai Nigērijā, bet visā Āfrikā. Intervijā britu BBC viņa paziņoja, ka ir izsūtījusi oficiālu pieprasījumu ASV kinokompānijai Sony Pictures Entertainment, kurā pieprasa "publiski atvainoties par nepamatotu un neattaisnojamu Nigērijas tēla graušanu". Pie valsts tēla uzlabošanas ķērusies informācijas ministre uzdevusi arī Nigērijas nacionālās kinoindustrijas pārstāvjiem "vistuvākajā laikā veikt visu iespējamo, lai ļaunums, ko nodarījusi šī amerikāņu filma, tiktu labots".
Malaviešu aktieris Jūdžins Humbaniva, kas 9.rajonā tēloja bandītu Olusegunu (kam tas eksprezidenta vārds) gan iebilst – vispirms viņš aizrāda ministrei, ka šāds vārds ir viens no populārākajiem nigēriešu vidū, otrkārt, bez sliktā Oluseguna filmā netrūkst citu negatīvu personāžu, kas nav nigērieši, visbeidzot – tā taču ir fantastikas filma, kuras darbība norisinās Dienvidāfrikā, nevis konkrēti atpazīstamā Nigērijā. Aktieris sarunā ar BBC Āfrikas korespondentu: "Tas taču ir izdomāts stāsts un tas nepavisam nenozīmē, ka nigērieši ēd citplanētiešus. Es vēlētos ministrei atgādināt, ka nedz Dienvidāfrikā, nedz Nigērijā patlaban nav nolaidies avarējis ārpuszemes galaktikas kosmosa kuģis ar simtiem tūkstošu citplanētiešu".