Rīgas Kinomuzeja lekciju cikla Tas, ko tu nedrīksti nezināt 2009. gada rudens sesija ir veltīta Eiropas kino jaunajam vilnim – kino kustībai, kura 50. gadu beigās – 60. gados vērsās pret līdz tam eksistējušo kino ar tā konvencionālajiem stāstiem un orientāciju uz izklaidi. Visas šīs kustības dažādās valstīs apvieno kino modernisma jēdziens un tām ir būtiska agrāk tapušā kino vēstures apzināšanās. Piemēram, viena no redzamākajām franču jaunā viļņa figūrām – Žans Liks Godārs – vācu kino ģēnija Frīdriha Vilhelma Mūrnava filmu Saullēkts (Sunrise, 1927) dēvēja par vislabāko filmu pasaulē.
Lektorija programmā iekļauta Mūrnava filma Nosferatu, kuru Godārs un citi vēlākie jaunā viļņa kinorežisori, strādājot ietekmīgajā franču kino žurnālā Cahiers du cinema, iekļāva 100 pasaulē labāko filmu sarakstā.
Viens no vācu mēmā kino izcilākajiem režisoriem Frīdrihs Vilhelms Mūrnavs 1922. gadā režisēja pirmo slavenā Brema Stokera romāna Drakula ekranizāciju, taču nenokārtotu autortiesību dēļ Drakulu nācās pārdēvēt par Nosferatu. Teiksmainie, šausmas izraisošie varoņi un izteiktu gaismēnu lietojums filmu Nosferatu ieceļ vācu kino ekspresionisma šedevru sarakstā, bet tā vienlaicīgi ir arī vampīrfilmu žanra pamatakmens, uzsver K.Matīsa.