Prickera balva uzskatāma par nozīmīgāko apbalvojumu arhitektūras jomā. To katru gadu pasniedz arhitektiem, kuru darbi demonstrē talantu, vīziju un snieguši nozīmīgu ieguldījumu apkārtējās vides veidošanā.
Žūrija norādījusi, ka Tojo Ito balvu saņēmis par saviem darbiem, kuros veiksmīgi kombinētas konceptuālas inovācijas. Vairāk kā 40 gadu laikā Ito veidojis biblotēku, māju, parku, teātru, veikalu, ofisu un paviljonu projektus, kuros mēgināts paplašināt arhitektūras robežas. "Viņš ir profesionālis ar unikālu talantu, nodevies atklājumu procesam, kura pamatā ir spēja saskatīt iespējas, kas slēpjas dažādās vietās," teicis Prickera balvas žūrijas priekšsēdētājs Pīters Palumbo. Ito darbus Prickera žūrija nodēvējusi par "mūžīgiem", atsaucoties uz viņa izteikumiem par centieniem savos dizainos iekļaut garīgu dimensiju.
Viens no Ito karjeras pirmajiem projektiem ir 1971. gadā būvēta māja Tokijas priekšpilsētā. Tās struktūru veido koka rāmis, kas noklāts ar alumīniju. Vēl viens no projektiem, kas piesaistīja uzmanību arhitekta darbiem, bija U formas māja, kura celta viņa māsai. Par viņa karjeras augstāko punktu tiek uzskatīts 2001. gadā projekts - Mediatēka Japānas pilsētā Sendai. "Ito ir teicis, ka tiecas uz arhitektūru, kas ir plūstoša, nevis ierobēžota uzskatos par moderno arhitektūru. Savu mērķi Sendai Mediatēkā viņš sasniedz, izmantojot struktūras veidošanai caurules, kas rada jaunu interjera kvalitāti," atzinusi Prickera balvas žurija.
Pats Tojo Ito norāda, ka savos darbos nesaglabā kādu noteiktu arhitektūras stilu un nekad ar tiem nav apmierināts: "Arhitektūru ierobežo dažādi sociāli nosacījumi. Es veidoju arhitektūru, paturot prātā, ka tā būtu daudz komfortablāka, ja būtu iespējams no šiem ierobežojumiem atbrīvoties. Tomēr vienmēr, kad pabeidzu kādu ēku, sāpīgi apzinos neatbilstību šim uzstādījumam, un nākamais projekts kļūst par jaunu izaicinājumu."
Balvas pasniegšanas ceremonija notiks 29. maijā Kenedija bibliotēkā, Bostonā. Ito jau iepriekš saņēmis vairākas starptautiskas balvas, tai skaitā, Britu karaliskā arhitektu institūta (RIBA) Zelta medaļu un Venēcijas biennāles Zelta lauvu.