Es uz šīm norisēm raugos no motivāciju viedokļa – kādas ir šo – ar savu partiju neapmierināto politiķu intereses un vai tās šīm politiķu grupām sakrīt. Politiskie uzskati var būt ļoti tuvi dažādu partiju pārstāvjiem, taču bez idejām ir arī vesela virkne citu motīvu, kas virza cilvēku rīcību. Tā ir karjera, iespēja panākt savu ieceru realizēšanos, morāls komforts vai diskomforts, atrodoties kādā politiskā vidē, personību saderība vai nesaderība.
Kāpēc vesela virkne Saeimas un pašvaldību deputātu atšķēlās no JL? Tāpēc, ka gribēja darīt, nevis tukši bļaustīties opozīcijā! Piesātināt ar jēgu savu darbību, panākt iecerēto rezultātu. Pašvaldību vadītāji pateica skaidri un gaiši – mēs neesam spējīgi pildīt vēlētājiem dotos solījumus, būdami piederīgi opozīcijas partijai. It īpaši, ja tas ir JL, pret kuru ir izteikti negatīva valdošo partiju attieksme.
No šī izriet divi scenāriji – vai nu ar partijas vadības darbu neapmierinātie JL deputāti savā pusē spēs pārvilināt vēl kādu domubiedru un izveidot Īsto Jauno Laiku (ar pretenzijām uz politisko mantojumu), kas pievienosies valdības atbalstītājiem, tā saliedējoties un apmierinot lielas daļas JL biedru intereses un vajadzības, vai arī paklīdīs kur kurais – ne jau darbības opozīcijā dēļ viņi ir izšķīrušies uz tik radikālu rīcību! TP jau apliecinājusi gatavību sadarboties ar pašvaldību vadītājiem. Gan jau vilina arī citas partijas. Tuvojas pašvaldību vēlēšanas un autoritātes reģionos ir lielā vērtē.
Pilnīgi citas intereses ir TB/LNNK biedriem, kas neapmierināti ar partijas vadības darba stilu un partijas dalību viņuprāt negodīgajā valdībā. Viņu partija jau ir pie varas. Viņi drīzāk būtu gatavi darboties šīs varas opozīcijā, cerot uz panākumiem nākotnē. Piesliešanās citam – nestabilam, tikai topošam, idejiski nenopamatotam politiķu grupējumam, kas arī pretendē uz valdības darba atbalstīšanu, būtu bezjēdzīga. Ja tā notiktu, vienīgais motīvs varētu būt dažu ārpus parlamenta esošu līderu vēlme realizēties politiskas organizācijas vadībā. Taču konkurence ar esošo TB/LNNK vadību visai būtiski apgrūtinātu šādas „jaunas konservatīvas partijas” izredzes. Līdz ar to sarunas, protams, dažādu deputātu starpā var notikt, taču tam diez vai ir liela nozīme, ja ņemam vērtā, ka šo cilvēku motivācijas rīcībai ir pilnīgi pretējas.
Domāju, ka daļa TB/LNNK biedru – tie, kuriem svarīgi ir morālie principi politikā drīzāk būtu gatavi pieslieties E.Repšes piekritējiem un tādā gadījumā no JL atšķēlušos deputātu sadarbība drīzāk iespējama ar tiem, kas šobrīd ir TB/LNNK vadībā. Šajā rokādē ir lielāka loģika.