Viņus nevieno tikai senā piedalīšanās sabiedriskajā apritē, viņus vieno arī tas, kādēļ es (un ne tikai es) viņus atbalstīšu -- patiesa izpratne par to, ko nozīmē godīga politika un tiesiska valsts. Valdošās koalīcijas partijas par šīm tēmām var muldēt cik tām tīk, bet fakts ir tāds, ka pēdējā gada un vairāk laikā tās atkārtoti ir pierādījušas, ka to izpratne par šīm lietām ir kropļota, lai neteiktu vairāk. Arī no "Tautas" partijas padzītais Aigars Štokenbergs un puslīdz padzītais Artis Pabriks tomēr bija to ministru starpā, kuri laimīgi lēma par skandalozo drošības likumu grozīšanu, un vismaz ārlietu ministram būtu bijis skaidri jāzina, ko tie nozīmē, ja ne tūlīt, tad vismaz pēc tam, kad Valsts prezidente tos atmeta atpakaļ. Es absolūti neapšaubu abu minēto kungu vēlmi attālināties no korumpētās vides, kurā strādā valdošā "elite", bet Sandra Kalniete tajā laikā bija opozīcijā, bet Ģirts Kristovskis -- Eiropas parlamenta deputāts. Viņus minētais kauna traips nav skāris.
Cerības man šoreiz ir tās pašas, kas bija laikā pirms 2002. gada vēlēšanām, kad izveidojās "Jaunais laiks", lai arī Einārs Repše protams lozungu par godīgumu krietni, krietni drupināja ar to, ka par nolaišanos no debesīm pieprasīja savu "honorāru" un, kolīdz kļuvis par ministru prezidentu, trīskāršoja pats savu algu. Taču ir arī cita lieta. Sandra un Ģirts, kā arī Štokenbergs un Pabriks, par jauna politiska spēka veidošanu runā ļoti tālu pirms nākamajām Saeimas vēlēšanām. Ja arī izdosies savākt parakstus un nodrošināt pozitīvu balsojumu refrendumā par tautas tiesībām atlaist Saeimu, atlaist Saeimu izdosies tikai krietnu laiku pēc tam. Protams, nākamgad būs arī pašvaldību vēlēšanās, kurās šie jaunie spēki varēs, tā teikt, izšaut pirmo zalvi. Taču divi vai trīs gadi politikā ir ilgs laika sprīdis, kurš šajā gadījuma varētu sākties ar lielu intereses uzplaukumu, kuru uzturēt no mēneša uz mēnesi un gada uz gadu varētu būt sarežģīti. Turklāt ir skaidrs, ka valdošā "elite" savu reputāciju ir sagrāvusi tik pamatīgi, ka uz "mēs neesam viņi" nišu noteikti pretendēs vairāki spēki, tajā skaitā arī sociāldemokrāti. Viegli nebūs.
Taču patlaban turu visus iespējamos iķšķus. Saeimā arī no valdošās bandas ir aizgājuši vairāki deputāti, nevien minētie "Tautas" partijas ministri, bet arī Visvaldis Lācis un, cik var spriest, vairāki tēvzemieši. Ikkatrs no viņiem apliecina vēlmi attālināties no korporatīvi korumpētā politbiznesa "stila", kādu piekopusi Kalvīša un, diemžēl, turpina piekopt Godmaņa valdība. Priecājos par katru politikāni, kurš tam visam pasaka nē.
Jauku visiem dienu!