Saule un kalni – tie ir divi galvenie motīvi, ko mākslinieks atainojis savos darbos, jo saule ir tā stihija, pēc kuras mūsu vēsajā zemē ilgojas ikviens un kura ir visas dzīvības auklētāja, bet kalni, gleznotāja vārdiem, ir spēka avots, turklāt viņš pats sevi izjūt kā daļu no varenajiem Andu kalniem: "Tā ir vieta, kur majestātiski parādās saule, garīgā vertikāle, kas ieskauj mūs no austrumiem, pretstatā Klusajam okeānam – lielajam garīgajam okeānam – rietumos. Tā ir ainava Dei Patriœ, atmiņas par paradīzi, manu Paradīzi."
Rafaels Videla Eismans dzimis 1979. gadā Santjago, Čīlē. Studējis vēsturi Pontificia Katoļu Universitātē Čīlē līdz 2004. gadam. Mākslinieku tik ļoti valdzinājuši antropoloģiskie un etnovēsturiskie pētījumi par mītiem, simboliem un Pirmskolumba laika kultūras un civilizācijas izpausmēm Dienvidamerikā, ka daļu savu izjūtu nolēmis iemūžināt tieši gleznās. Rafaels Videla Eismans ir gleznotājs bez akadēmiskas izglītības. Viņa gleznu galvenie motīvi ir kalni un Čīles ainavas apvienojumā ar arhetipiskiem simboliem.
Jau vairākus gadus dzīvojot Latvijā, mākslinieks aizvien ilgojas pēc savas dzimtās Čīles, ko uzskata par neaprakstāmi skaistu zemi, varenu dabas spēku veidojumu, kuri radījuši Čīles pārsteidzošās krāsas un formas – tuksnešus, ielejas, kalnus un fjordus. "Zemes nosaukums cēlies no tās vissenākajiem iedzīvotājiem. Viņi sauca sevi par čīliešiem, kas nozīmē „aprakstītās klintis” jeb petroglifus – klintīs iecirstus attēlus, kādi atrodami visā Čīles teritorijā," stāsta gleznotājs.
"Senie mīti, kas stāstīti no paaudzes paaudzē, līdz tos ap 16. gadsimtu pierakstīja spāņu konkistadori un hronisti, vēsta, ka paši pirmie Čīles iedzīvotāji ir Virakokos jeb milži, dievišķas izcelsmes rase, kas savukārt radīja cilvēkus un iemācīja tiem prasmes un kultūru. Virakokos ir tie, kuri uzcēla monumentālas akmens celtnes, un pēc tam, izpildījuši savu civilizācijas radīšanas darbu, devās projām – atpakaļ uz savu debesu dzimteni. Tomēr daži no tiem palika starp cilvēkiem, bet tuvojoties lielajai Katastrofai, iegāja Kordiljeros, kur viņi guļ visu šo Ceturtās Saules laikmetu, gaidot laiku, kad reiz atkal iznāks zemes virspusē. Tas notiks tad, kad parādīsies Piektā Saule, kura spīdēs debesīs pēc nākamās katastrofas," skaidro Rafaels Videla Eismans.
Saule, kas spīd pār visu zemi, uguns saule, kalnu saule, melnā saule – tik daudzveidīga ir Rafaela Viledas Eismana atveidotā saule, un pat divas saules vienlaicīgi pie Čīles debesīm.