Prickera balvas žūrija īpaši izceļ Sigeru Bana sociālo aktivitāti un darbību humānās palīdzības sniegšanā – jau divus gadu desmitus viņš veido skaistas, praktiskas, inženiertehniskā ziņā novatoriskas pagaidu konstrukcijas un patversmes cilvēkiem, kuri kļuvuši par bezpajumtniekiem dabas stihiju vai karu rezultātā (Ruandā, Turcijā, Indijā, Ķīnā, Haiti, Šrilankā, Japānā, Jaunzēlandē).
Šīs celtnes (mājas, telšu konstrukcijas, bēgļu nometnes, skolas, palīdzības centri, pagaidu koncertzāles un dievnami) bieži tiek veidotas no lielām kartona caurulēm (līdzīgas tām, kas paliek pāri, kad beidzas faksa papīrs vai papīra dvieļu rullis), plastmasas alus kastēm un papīra. Vietās, kas cietušas no dažādām katastrofām, Sigeru Bans ierodas ar palīgiem – arhitektūras studentiem, kurus turpat apmāca, kā rīkoties šādos gadījumos un operatīvi izstrādāt palīdzības plānu.
Sigeru Bans ir projektējis Pompidū centru Francijas pilsētā Mecā, apartamentus un veikalus Ņujorkā. Augustā tiks atklāts viņa veidotais Espenas Mākslas muzejs Kolorādo.
Sigeru Bans dzimis 1957.gadā, studējis Kalifornijā un Ņujorkā. Savu biroju Tokijā viņš atvēra 1985.gadā, pašlaik darbojas filiāles Parīzē un Ņujorkā. Viņš nekad nav kultivējis arhitekta – superzvaigznes statusu. Sigeru Bans allaž uzsver, ka viņa galvenā funkcija ir sociāla – arhitektam ir jāsniedz labums sabiedrībai.
Prickera balva viņam tiks pasniegta svinīgā ceremonijā 13.jūnijā Amsterdamas Valsts muzejā – arhitekts saņems 100 000 ASV dolāru un bronzas medaljonu. Sigeru Bans ir septītais japānis, kuram tiek piešķirts šis apbalvojums; iepriekšējo laureātu vidū ir Kendzo Tange, Fumihiko Maki, Tadao Ando, Kadzujo Sedzima un Rjue Nisidzava, Tojo Ito. Šo balvu, kuru mēdz dēvēt par Nobela prēmiju arhitektūrā, ir dibinājusi Prickeru ģimene, kurai pieder luksusa viesnīcu tīkls Hyatt.
Vairāk informācijas par Prickera balvu šeit: