Viļņa Vītoliņa pirmā fotogrāfiju izstāde Venēcijā 100 Istabas ir antropoloģiska mūsdienu Latvijas kultūras dokumentācija, kas sniedz intīmu personiskās dzīves portretējumu autentiskos interjeros.
"Viļņa radītajiem attēliem piemītošā intimitāte ir suģestējoša, tā uzsver ciešo saikni starp fotografējamām personām un fotogrāfu, starp skatītāju un attēlā redzamo," par izstādi stāsta kuratore Helēna Demakova. "Katrā portretā, šķiet, ir sastindzis bezgalīgs skaits rūpīgi izvēlētu detaļu, kas veido no priekšmetiem, arhitektūras un interjera elementiem sastāvošu personisko pasauli. Vienlīdz svarīgas ir gan fotografējamās personas, gan konteksts, kurā tās tiek fotografētas; katrs attēls ar Viļņa rūpīgi detalizētās fotogrāfijas metodes palīdzību ļauj ieskatīties neatkārtojamā personiskā telpā."
Izstādes izvietošana Gervasuti Foundation piederošajās telpās nodrošina papildus kontekstu izstādītajiem darbiem - kādreiz šajās telpās atradās Venēcijas amatnieku darbnīcas, un tajās joprojām redzamas iepriekšējo iemītnieku paaudžu atstātās pēdas. Arhitektoniskā vide kontrastē ar izstādes darbiem un palīdz izcelt V. Vītoliņa kontekstā balstīto portretu divdabību. Gervasuti Foundation redz iespēju sākt jaunu sadarbības projektu ar mākslinieku - ar 100 Istabām saistītu Venēcijas projektu, kas piedāvātu gan alternatīvu izpratni par autentiskās vides saglabāšanu, gan starpdisciplināru pieeju kultūras mantojumam.
Vilnis Vītoliņš ir viens no vadošajiem konceptuālajiem laikmetīgajiem māksliniekiem Latvijā, kas strādā fotogrāfijas jomā. Meistarīgi pārvaldot jaunākās digitālās tehnoloģijas, viņš spēlējas ar divām galējībām - klaju dokumentālismu un prasmīgu manipulāciju. V. Vītoliņam ir bijušas personālizstādes Latvijā un Romā, viņš ir piedalījies grupu izstādēs Latvijā (Mākslas muzejā Arsenāls, Mākslas muzejā Rīgas Birža, Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā) un Maskavā (izstāžu namā Vinzavod). Viņa darbi ir Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja kolekcijā.