Atšķirībā no 2003.gada, kad "Prāta vētra" plūca laurus visās kategorijās, kur bija nominēti, šoreiz, tāpat kā 2005.gadā, grupa pozīcijas zaudēja Radio hīta kategorijā - par radiostacijās spēlētāko dziesmu tika apbalvota grupa "Linga" (dziesma "Gan"), mūziķi gan uz balvas saņemšanu neieradās.
Labākā rokmūzikas albuma kategorijā par labāko tika atzīsts Dons ar albumu "Lelle".
Labākā deju mūzikas albuma gods tika Ellai par "Welcome To The Club", kas, saskaņā ar viņas pārstāvju "MicRec" regulāri ziņoto, atzinīgi tiekot novērtēts arī ārpus valsts robežām. Labākais tautas mūzikas albums — iepriekšējā gada Labākā rokmūzikas albuma sacerētājiem grupai "Dzelzs vilks" par "Uijā uijā nikni vilki". Labākais šlāgermūzikas albums, gluži tāpat kā pērn — Normundam Rutulim par "Vēlreiz mājās", savukārt nez kāpēc atsevišķi izdalīto apbalvojumu Labākais kantrī albums saņēma grupa "Sestā jūdze". Visnotaļ dažādi interpretējamajā Labākā alternatīvās mūzikas albuma kategorijā laurus plūca grupa "Lidojošais paklājs". Par Labāko akadēmiskās mūzikas albumu tika atzīts izdevums "Romualds Kalsons.Instrumentālie koncerti", savukārt par Labāko instrumentālās mūzikas albumu – "Dabas koncertzāles" "Čuņčiņa dienas un nakts grāmata". Par mūža ieguldījumu tika sumināts Aldis Ermanbriks, savukārt par Labāko debiju — Rihards Zaļupe ar albumu "Marimba Dance".
Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas organizatori joprojām mēģina rast atbilstošāko vietu šīs ceremonijas noturēšanai, un, ja pagājušogad Latvijas mūzikas izpildītājus un cienītājus pulcināja Nacionālā Sporta manēža, tad šoreiz ceremonija notika krietni svinīgākos apstākļos - Latvijas Nacionālās operas Lielajā zālē. Taču vadītāju Baibas Sipenieces - Gavares un Valtera Krauzes nepiespiestību svinīgie apstākļi nenomāca, un, cik varēja novērot, liela daļa mūziķu tā arī nebija izpildījuši prasības ierasties "tumšā uzvalkā".
Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas pasniegšanas ceremonija norisinājās trīspadsmito reizi.