Tas būs Latvijā vēl nebijis vokāli instrumentāls notikums - 3 stundu ilgs muzikāls stāsts par radošās uguns meklējumiem, kas vienlaikus tiks radīts uz 4 skatuvēm, iesaistoties un brīvi improvizējot ikvienam svētku svinētājam.
Svētki notiks Druvienas pagasta Silmačos no 19. līdz 21. augustam.
Lielais radīšanas stāsts ir tautas mūzikas svētku Radagars kulminācija – nebijuša formāta vokāli instrumentāls notikums, kurā muzicēs interesantākie pašmāju mūziķi – ambientās mūzikas pārstāvis Raimonds Tiguls, džeza un azerbaidžāņu tautas mūzikas izpildītāja Leila Alijeva, igauņu akordeonists, komponists un folkmūziķis Kulno Malva, folk hip-hop žanra aizsāvējs Misters, bītmeikeris Noitro, popmūziķis Lauris Valters, postfolkgrupas Daba San un Dārdi, sapņaini romantiskas mūzikas izpildītāji Young & The Oak People, kā arī svētku organizatori Druvienas cilts un draugi.
To visu caurvīs Ineses Indānes jeb ININ veidotā un stāstītā Radagara teika, kas balstīta Baltu tautas pasakā.
Lielajam radīšanas stāstam ir vairākas daļas, un katrā daļā iesaistīta konkrēta mūzikas grupa, kas rada noskaņu un emocionālu tonalitāti. Skatuvju konstrukcija tiks būvēta Māras zīmes veidolā, kas nozīmē, ka skatītāji atradīsies skatuvēm pa vidu jeb Māras klēpī un paši kļūs par daļu no notikuma.
"Man ir liela ziņkārība redzēt Lielā radīšanas stāsta izvērsumu, jo, tāpat kā ikvienam dalībniekam, arī man un citiem mūziķiem tā būs pirmreizēja un vienreizēja pieredze. Jau tas, ka skatītāji atradīsies iekšpusē skatuvēm, ne ārā, ir īpaši. Interesanti būs piedzīvot, kā muzikālais pavadījums tiks savienots ar pasaku, jo mūziķu sastāvs ir ļoti dažāds, bet stāsta laikā tas būs uz viena viļņa," stāsta populārās mūzikas pārstāve Leila Alijeva.
Gatavošanās Lielajam radīšanas stāstam norisināsies visu svētku laiku - sestdienā mazus un lielus izglītos muzikālās un amatniecības darbnīcas. Amatu zinātāju vadītās darbnīcās tiks izgatavoti tautas mūzikas instrumenti - kokles, celmu bungas, no klūdziņām pīti, dažādiem dabīgiem, skanošiem materiāliem pildīti ritma instrumenti, niedru un burkānu stabules un pat no latvāņiem gatavotie grabināmie perkusiju instrumenti.
Nodarbībās varēs apgūt seno ādas pastalu un koka karošu izgatavošanas māku. Muzikālajās darbnīcās būs iespējams atrast jaunu muzikālu talantu, profesionāļu vadībā izmēģinot instrumentu spēli - perkusiju rībināšu, kokles vai ģitārspēli, lai jau vakarā muzicētu kopā ar visiem.
Plašāk ar svētku programmu var iepazīties interneta vietnē www.radagars.lv vai www.facebook.com/svetkiradagars.
Biļetes iespējams iegādāties: https://www.ekase.lv/lv/biletes/koncerti/radagars