Ņujorkas štatā atklāj hipiju muzeju
Sācis darboties leģendārajam Vudstokas festivālam veltīts muzejs
Vārds Vudstoka jau kļuvis par leģendu — retais, kurš interesējas par mūzikas pasauli, nebūs dzirdējis par slaveno, 1969.gadā notikušo festivālu. Lai neļautu atmiņām izbālēt, 2.jūnijā Betelā, Ņujorkas štatā, kur savulaik pulcējās hipiju pūļi, tiks atklāts īpašs Vudstokas festivāla muzejs. Tajā apmeklētāji varēs izjust Vudstokas gaisotni ar fotogrāfiju, dažādu saglabājušos lietu un arī multimediju palīdzību.
Lai arī tapis kā četru jauniešu biznesa projekts peļņas nolūkos, Vudstokas festivāls palicis vēsturē kā trīs harmonijas, mīlestības un miera pārpilnas dienas. Tas bija spilgtākais piemērs 60.gadu beigās uzplaukušās hipiju kontrkultūras ietekmei. Vairāk nekā piecsimt tūkstošu festivāla apmeklētāju, spītējot lietainajam laikam, trīs dienas (15. — 18.augusts) klausījās trīsdesmit divu slavenu mākslinieku sniegumā. Līdz ar citiem uz Vudstokas skatuves kāpa nu jau par leģendām kļuvušie Dženisa Džoplina, Ravi Šankars, Santana, Grateful Dead, The Who, Džo Kokers, Džimijs Hedrikss un citi hipiju kultūrai piederīgie mākslinieki. Lai arī vēlāk bijuši vairāki mēģinājumi atdzīvināt šo unikālo festivālu, tā īsti tas nav izdevies — 1969.gada Vudstokas festivāls palika vienreizējs un neatkārtojams pasākums, turklāt, kā atceras aculiecinieki, šajās dienās festivāla apmeklētāji kļuva par vienotu, multikulturālu nāciju. Narkotikas bija atļautas, prāti — atvērti, un pāri visam — "brīvās mīlestības" slavinājums. Kā vēsta statistikas dati, festivāla laikā pasaulē nākuši divi mazuļi, taču arī apdzisušas divas dzīvības, iespējams, narkotiku pārdozēšanas dēļ.
Vudstokas festivāls pamatoti tiek uzskatīts par vienu no nozīmīgākajiem notikumiem mūzikas vēsturē, un ietekmīgais žurnāls The Rolling Stone to iekļāvis arī sarakstā "50 notikumi, kas mainīja rokenrola vēsturi".
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.