"Vāgners ir rets filozofa un romantiķa savienojums. Viņš izvairās no detaļām – runā par galveno, piedāvā spilgtus tēlus, nokaitētas kaislības, sniedz precīzu kulmināciju un nosaka katarsi," Krievijas laikrakstam Kultūra saka Andrejs Žagars, kurš Tanheizera darbību pārcēlis uz Franciju un Vāciju XIX gadsimtā vidū, balstoties komponista biogrāfijā.
"Vāgners bija aizrāvies ar Franciju, sapņoja kļūt slavens Parīzē. Mēģināja iekarot pilsētu divreiz. Neizdevās, un viņš ar aizvainojumu atgriezās Vācijā. Šīs valstis bija antipodi. Francija – progresīva, jūtīga, brīvdomīga, bohēmiska, mākslinieku Meka. Vācija – konservatīva, stingra, reliģioza, tās lepnums – intelektuālās un filozofiskās vērtības," piebilst režisors.
Kopā ar viņu jauniestudējumu veidojusi starptautiska radošā komanda: scenogrāfs Andris Freibergs, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka, horeogrāfs Radu Poklitaru, kurš Latvijas Nacionālajā operā veidojis baletu Pelnrušķīte, kā arī videomāksliniece Ineta Sipunova un gaismu mākslinieks Kevins Vins-Džonss.
Pie diriģenta pults būs Freiburgas teātra muzikālais vadītājs un galvenais diriģents Fabriss Bolons.
Pirmo reizi iestudējot R.Vāgnera operu K.Staņislavska un V.Ņemiroviča-Dančenko muzikālajā teātrī, tā vadība izvēlējusies Tanheizeru – komponista darbu, kas Krievijas opernamos nav ticis izrādīts vairākas desmitgades.
Nākamās izrādes – 29. septembrī, 3. oktobrī, 12., 14. novembrī.
2014. gada 11. janvārī operas Tanheizers jauniestudējuma pirmizrāde Andreja Žagara režijā notiks arī Prāgas Valsts operā.