Mākslinieka pašreizējā vizīte sakrīt ar pašu spilgtāko Indijas tradicionālu svētku – „Diwali” svinēšanu. (Diwali ir Gaismas un uguns svētki, kas simbolizē labuma uzvaru cīņa pret ļaunumu.)
Pateicoties retajai spējai savienot novatorismu un sekošanu stingrām tradīcijām, gan savā dzimtenē, gan Rietumos Hariprasāds Čaurasija iemantojis vispārēju atzinību, tādejādi arī nozīmīgi paplašinot Indijas klasiskās mūzikas klausītāju loku. Viņam izdevies radīt jaunus izteiksmīgus bansuri spēles paņēmienus, kā arī - pirmo reizi flautas spēles kontekstā - atrast maksimāli pārliecinošu galveno rāgas daļu iemiesojumu skaņās, stāsta B. Avramecs. Skanējuma pārsteidzošais vieglums un siltums, šķietamā virtuozitātes robežu neesamība un viņa spēles radītās pozitīvās izjūtas padarījušas Hariprasādu Čaurasiju par gaidītu viesi daudzās Āzijas, Eiropas un Amerikas valstīs. Neskatoties uz savu cienījamo vecumu (māksliniekam šogad apritēja 72 gadi), Hariprasāds Čaurasija ir enerģijas pilns un, tāpat kā agrāk, viens no pieprasītākajiem Ziemeļindijas klasiskajiem mūziķiem. Viņš koncertē visprestižākajās koncertzālēs gan Indijā, gan Eiropā (piemēram, Royal Festival Hall Londonā), gan ASV (Carnegie Hall Ņujorkā), gan Japānā. Viņa priekšnesumi dokumentēti daudzos ierakstos, kurus izdod vadošās skaņu ierakstu kompānijas Indijā, ASV un Eiropā.
Hariprasāds Čaurasija labprāt muzicē kopā ar citiem izciliem muzikantiem – gan Indijas, gan Rietumu. Viņa skatuves partneru vidū ir izcilu Indijas klasisko mūziķu zvaigznājs: Alla Rakha, Šivkumars Šarma, Zakirs Huseins, Kumars Boze un daudzi citi, kā arī tādas Rietumu mūzikas superzvaigznes kā ģitāristi Džons Maklāflins un Lari Koriels, saksofonists Jans Garbareks. Hariprasāds Čaurasija apvieno intensīvu koncertdarbību ar meistarklašu vadīšanu, kā arī izpilda Roterdamas konservatorijas Pasaules mūzikas fakultātes mākslinieciskā vadītāja pienākumus.
Atbilstoši senai Indijas tradīcijai, cilvēkus ar izcilām garīgajām kvalitātēm, kas īpaši daudz veikuši savas dzimtās zemes kultūras un mākslas labā, dēvē par pandītiem. Hariprasāds Čaurasija jau sen nes šo goda nosaukumu. Indijā viņam piešķirtas visaugstākās balvas, kādas var saņemt mākslas pārstāvis. Koncertu organizē ILCC (Indo-Latvian Chamber of Commerce) ar Jantra Music Projects (Rīga) un Latvijas Orientālās mūzikas centra atbalstu. Rīgā vienlaikus notiks arī izstāde "Indijas mūzikas instrumenti", kurā būs apskatāmi XX gs. vidus Ziemeļu un Dienvidu Indijas labāko meistaru darinātie instrumenti. Daži no tiem tikuši eksponēti labākajos pasaules mūzikas instrumentu muzejos, tostarp M.Gļinkas Valsts Centrālās Mūzikas Kultūras muzejā (Maskava) un Sankt-Pēterburgas Valsts Teātra un Mūzikas muzejā. Visi instrumenti ir darba stāvoklī, varēs arī saņemt konsultācijas par spēles tehniku.
Harisprasāda Čaurasijas koncerts Rīgas Kongresu namā 5. novembrī sāksies plkst.19 . Biļetes tirgo "Biļešu serviss" par Ls 7 - Ls 30