Šajā ekspozīcijā kopš 2020. gada rudens pastāvīgi apskatāmas pasaulslavenu Senās Grieķijas, Senās Romas un renesanses tēlniecības meistardarbu ģipša kopijas no LNMM Ārzemju mākslas departamenta kolekcijas.
Grieķijas dienu lekciju un meistardarbnīcu cikls notiks, godinot Grieķijas Neatkarības dienu (tā tiek atzīmēta 25. martā), un to piedāvā LNMM sadarbībā ar Grieķijas vēstniecību Latvijā un Latvijas Universitātes mācībspēkiem. Dalība ikvienam interesentam Grieķijas dienu norisēs ir bez maksas, tiesa, vietu skaits ir ierobežots, tāpēc pasākumiem jāpiesakās iepriekš pa tālruni 67357525 vai e-pastu [email protected].
Šodien, 22. martā, LU Humanitāro zinātņu fakultātes Klasiskās filoloģijas nodaļas un Hellēnistikas centra pasniedzēju sagatavotās lekcijas ļaus tuvplānā iepazīt sengrieķu autoru tekstus un pasauli, kādā dzīvoja antīkie varoņi. Īpaša vērība tiks pievērsta tam, kādus nospiedumus tie atstājuši mūsdienu Eiropas kultūrā. Plkst. 12.00 Ilona Gorņeva aicina uz lekciju Herakls cauri laikiem. Traģiskais, komiskais, varonīgais, bet plkst. 15.00 Ilze Rūmniece piedāvās lekciju Atēnas dzīve atraktīvākajās sengrieķu tekstu liecībās (VIII gs. p.m.ē.–II gs. m.ē.). Savukārt LU HZF Baltu filoloģijas programmas profesors Ojārs Lāms lekcijā Dienvidu Aspasija/Ziemeļu Aspazija plkst. 13.30 aicinās ielūkoties latviešu dzejnieces Aspazijas radošajā dzīvē, meklējot saikni ar antīko Aspasiju.
23. martā LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Mākslas un tehnoloģiju nodaļas docenti rosinās iesaistīties praktiskās radošajās aktivitātēs, kurās ikviens varēs ļauties iedvesmai, zīmējot un skicējot, kā arī diskutējot par skulptūru estētiskajām kvalitātēm. Zīmēšanas nodarbību plkst. 10.30 vadīs Juris Nikiforovs, bet skicēšanas nodarbību plkst. 14.00 – Austra Celmiņa-Ķeirāne. Visbeidzot 24. martā visas dienas garumā no plkst. 11.00 līdz 17.00 jaunākie Grieķijas dienu apmeklētāji varēs noskatīties astoņas Starptautiskā animācijas festivāla Animasyros dalībnieku filmas, no kurām divas ir latviešu multiplikatoru veidotas.