Gundega Lināre ar vairāk nekā 60 gadu profesionālo pieredzi veidoja Latvijas Ainavu arhitektūras nozari un radīja pamatus, uz kuriem balstījušās vairākas profesionāļu paaudzes, viņa mācīja lepoties būt ainavu arhitektam un aicināja dziļi sirdī mīlēt ainavu arhitektūru.
Viņas veidotais ceļš turpinās būt dzīvs, pēctecīgi nododot zināšanas studentiem, kolēģiem un biedriem. Nozares vidū Gundegu atceras enerģijas pilnu, tiešu, labestīgu, vienkāršu un harizmātisku. Gundega Lināre, nesot puķes vārdu savā dzīvē, sekojusi ainavu, dārzu un ziedu mīlestībai.
Gundega Lināre dāsni dalījās ar zināšanām, lasot publiskas lekcijas un seminārus, vadot ekskursijas un konferences jau kopš 1970. gada. Autore vairāk nekā 300 publikācijām Latvijas periodikā. No 1968. līdz 1969. gadam strādājusi par Rīgas dārzu arhitekti un no 1976. līdz 1984. gadam Latvijas Valsts Zemes projektēšanas institūtā par vecāko inženieri ciematu plānošanas un ainavu arhitektūras projektēšanas daļā. Pedagoģiskais darbs aizsākts 1970. gadā Dārzkopības Tautas universitātē Daiļdārzniecības sekcijā, turpinājās no 1992. līdz 2015. gadam Latvijas Lauksaimniecības universitātē Ainavu arhitektūras un plānošanas studiju programmā, dodot nozīmīgu ieguldījumu jauno ainavu arhitektu izglītībā. 1995. gadā ir Latvijas Ainavu arhitektūras biedrības dibinātāju grupā, biedrības viceprezidente no 1999. līdz 2002. gadam un no 2002. gada Goda biedre.
Profesionālajā darbībā aizrautīgi īstenojusi inovācijas, tostarp Latvijā iedibinājusi un īstenojusi virkni laikmetīgu jumta dārzu, Gundegai tuvā Austrumu dārzu tēma nolasāma rokrakstā privātajos un publiskajos ainavas projektos, mantojuma izpratne – Rīgas Kanālmalas rekonstrukcijas projektā. Zinātniskajā darbā pievērsusies Latvijas ainavu arhitektūras izcilo profesionāļu daiļradei un dzīves gājumam. Gundega Lināre veidoja profesijas standartus, izstrādāja ainavas arhitektūras projektēšanas metodiku un analīzes rīkus.