Tuvākajos mēnešos ar konkursā iegūto 5000 latu palīdzību durvis Rīgā vērs jaunas apģērbu un mēbeļu darbnīcas, mūzikas ierakstu studija, daudznacionāla virtuve, fotodarbnīca, capoeira deju studija un citi oriģināli uzņēmumi. Savukārt drīzumā Brigāde startēs arī Latvijas reģionos, par ko organizatori informēs tuvākajā laikā. Programmu Brigāde” organizē Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Sorosa fondu Latvija (SFL).
Solvita Krese, Laikmetīgās mākslas centra direktore un programmas Brigāde konkursa žūrijas locekle, komentē: "Patīkams pārsteigums bija šā gada Brigādes konkursā iesniegto projektu pieteikumu lielais skaits, kas apliecina to, ka sabiedrībā vērojama liela interese par šāda veida aktivitātēm. Iepazīstoties ar pieteikumiem, biju cerējusi redzēt vairāk neordināru un radoši "traku" ideju, kā arī nenācās viegli atlasīt projektus, kuriem līdzīgi spēcīgi pārstāvētas bija visas komponentes – kvalitatīvs kultūras pienesums un sociālā atbildība, kā arī pārliecinošs ilgtspējas modelis. Ceru, ka jaunās Brigāžu iniciatīvas Rīgas nomalēs darbosies kā pozitīvās prakses vīruss, kas rosinās izmaiņas pilsētas apkaimē."
Konkursā atbalstu līdz 5000 Ls apmērā ir ieguvuši: Jānis Šnikvalds ar biškopības projektu Baltu drava, Elīna Bušmane ar sociālā dizaina projektu Jūhū, Ansis Ataols Bērziņš ar saietu namu Vijoļšķūnis, Ieva Veita-Breidaka ar mēbeļu dizaina līniju Jubka, Edgars Kaņepe ar Daudznacionālu virtuvi Kaņepes Kultūras centrā, Aija Bley ar fotodarbnīcu Sapņu darbnīca, Sandra Jakušonoka un Bolderājas grupa ar projektu Tūrisma informācijas tīkls Bolderājā, Kaspars Lielgalvis – multifunkcionālās koncertzāles attīstīšanai mākslas centrā Totaldobže, Solvita Kostjukova ar projektu LuDe – dizains ar labu karmu, Kristaps Puķītis ar Latvijas jaunās elektroniskās mūzikas izdevniecību Dirty Deal Audio, Toms Rusovs ar projektu Muzikālā darbnīca, Beatrise Gore ar cepuru darbnīcu HATA, Ance Pudāne ar projektu Ērenpreiss velosipēdu restaurācijas darbnīca un Jeļena Gaikeviča ar projektu Capoeira Kids Academy.
SFL programmu direktore un konkursa žūrijas locekle Aija Karlsberga norāda: "Liels prieks, ka šogad lielākā daļa Brigāžu ir izgājušas ārpus Rīgas centra un par savu atrašanās vietu ir izvēlējušās dažādas Rīgas apkaimes. Mani šoreiz projekti pārsteidza ar dažādību – kultūras nams Maskačkā, alternatīva koncertzāle VEF teritorijā, mākslinieciski "apģērbtas" kumodes un soliņi, apģērbu otrā dzīve lupatu deķos, Āfrikas ceļojumu iedvesmota fotostudija – tie ir tikai daži piemēri. Esam gandarīti, ka jaunie brigadieri apņēmušies īstenot arī vairākas patiešām veiksmīgas sociālās uzņēmējdarbības idejas, kas vienlaikus ļautu iedzīvināt gan radošu biznesu, gan dot labumu vietējai kopienai."
Programmas Brigāde konkursā atbalsts tika piešķirts tiem uzņēmumiem un iniciatīvām, kuru ideja ir balstīta mākslā un kultūrā, atbilst sociāli atbildīgas un ilgtspējīgas uzņēmējdarbības pamatprincipiem, kā arī atrodas fiziskā vietā Rīgā.
Konkursā iesniegtos pieteikumus vērtēja astoņi pieredzējuši profesionāļi: Solvita Krese, Laikmetīgās mākslas centra vadītāja, Aija Karlsberga, Sorosa fonda – Latvija Tiesiskas valsts programmas direktore, Ilze Saleniece, Britu padomes Latvijā Sadarbības projektu vadītāja, Gundega Laiviņa, Latvijas Jaunā teātra institūta direktore, Rīga 2014 tematiskās līnijas Ceļu karte kuratore, Mārtiņš Krūtainis, Mentoru kluba valdes priekšsēdētājs, Arnis Sauka, Ventspils augstskolas prorektors, Rīgas Ekonomikas augstskolas pētnieks, Andris Rubīns, DDB Latvija direktors, MAMMU līdzīpašnieks, un Elīna Dobele, apavu dizainere un zīmola ZoFa īpašniece.
Plašāku informāciju par programmu Brigāde, konkursa nosacījumiem, pieteikšanās norisi un pasākumiem, iespējams iegūt projekta mājas lapā www.brigade.lv, kā arī Twitter @brigade_lv un Facebook http://www.facebook.com/programmabrigade.