Neskaidrās situācijas dēļ piektdien uz nenoteiktu laiku tika pārtraukta sakarsušo reaktoru laistīšana un dzesēšanas sistēmas darbības atjaunošana.
Situācijas nopietnību neslēpa arī Japānas premjerministrs Naoto Kans. "Situācija Fukušimas AES joprojām ir ļoti draudīga," sacīja valdības vadītājs. "Mēs neatrodamies pozīcijā, kad varam būt noskaņoti optimistiski."
Aizdomas par iepriekš nenojaustiem bojājumu apmēriem radās pēc tam, kad ceturtdien trīs strādnieki, kas mēģināja ievilkt elektrības kabeli pirms divām nedēļām spēcīgajā zemestrīcē un cunami visvairāk cietušajā trešajā atomreaktorā, iebrida ūdenī, kurā radiācijas līmenis bija 10 tūkstošus reižu lielāks nekā normālos apstākļos. Divi strādnieki guva nopietnus pēdu apdegumus, jo toksiskais ūdens iekļuva aizsargtērpa zābakos, vēsta AP.
Fukušimā strādājošie kodoleksperti domā, ka varētu būt bojāts kodoldegvielu ieskaujošais reaktora kodola apvalks. Viņi arī uzsver, ka trešajā atomreaktorā vienīgajā no visiem sešiem Fukušimas AES reaktoriem kodoldegvielas maisījumā ir izmantots plutonijs, kas ir daudz toksiskāks par urānu, kas atrodas pārējos reaktoros, raksta Reuters.
Savukārt kodoleksperti Eiropā šaubās, ka paaugstinātais radiācijas līmenis ir saistīts ar bojājumiem reaktora kodola apvalkā. Viņuprāt, tas ir saistīts ar toksisko tvaiku izlaišanu no reaktora tvertnes, kurā atrodas izlietotā kodoldegviela. Tvaika nolaišana tika sākta, lai mazinātu spiedienu un karstumu, kas draudēja izraisīt jaunu sprādzienu.