To žurnālistiem pirmdien pēc Sadarbības padomes sēdes apstiprināja Circene, norādot, ka, tāpat kā sarunā viņas vadītās komisijas sēdē, arī koalīcijas partneru sanāksmē uzstāts uz viņas kandidatūru.
Iepriekš Circene gan vairākkārt norādījusi, ka labprāt redzētu darba grupas vadībā kādu neatkarīgu ekspertu. Tomēr partiju pārstāvji uzsvēruši, ka parlamenta atbildība ir jautājums par jaunā Elektronisko mediju likumprojekta pilnveidošanu, kam saskaņā ar Circenes teikto darba grupa plānojusi lielā mērā pievērsties, mediju apvienošanu nedefinējot kā vienīgo darba grupas uzdevumu.
Pirmā darba grupas sanāksme varētu notikt pēc nedēļas 2.novembrī, pieļāva Circene.
Circene arī atkārtoti paskaidroja, ka līdz ar dažādu partiju ieskatiem par sabiedrisko mediju apvienošanas ideju nolemts arī šīs darba grupas uzdevumu paplašināt, nekoncentrējoties tikai uz apvienošanas plānošanu.
Aicināta atklāt arī savas pārdomas par mediju apvienošanas ideju, deputāte neslēpa, ka būtisku ieguvumu tajā nesaskata.
"Katrā ziņā, milzu ieguvuma materiālā ziņā nebūs," noteica parlamentāriete, atsaucoties arī uz Igaunijas pieredzi, ko viņa vēl labprāt ar darba grupas locekļiem kopīgi izvērtētu.
Komentējot minējumus par atsevišķu interešu īstenošanu ar Latvijas Radio (LR) 2.programmas nodošanu koncesijā, Circene strikti norādīja, ka tautas kalpiem šāda informācija nav zināma. Viņa apliecināja, ka lēmums par iespēju programmu nodot koncesijā pieņemts LR dzīvotspējas nodrošināšanai un tikai pēc solījuma, ka tiks turpināti tie paši programmas uzdevumi, kādi tie bijuši līdz šim.
Jau vēstīts, ka Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija ceturtdien jau sprieda par darba grupas sastāvu, kā arī vienojās, ka tās vadītāja varētu būt Circene.
Darba grupas sastāvam patlaban ir apzināti jau 20 cilvēki, no kuriem astoņi ir Saeimas frakciju pārstāvji.
Nacionālā radio un televīzijas padome (NRTVP) darba grupai izvirzījusi tikai vienu pārstāvi - padomes priekšsēdētāja vietnieci Daci Bucenieci. Darba grupā arī būs pārstāvji no Kultūras ministrijas, Tieslietu ministrijas, Satiksmes ministrijas un Latvijas Valsts radio un televīzijas centra.
Kā mediju eksperti diskusijām darba grupā pieteikušies un sastāvā arī apstiprināti - Arvils Ašeradens, Jānis Domburs, Anda Rožukalne, Inta Brikše, Dmitrijs Petrenko, Ģirts Ozols un Aija Cālīte-Dulevska.
Dalībai darba grupā gan nav pieteikts neviens LR un LTV pārstāvis. Circene žurnālistiem paskaidroja, ka viņa sākotnēji sagaidījusi, ka NRTVP izvirzīs šos pārstāvjus, bet arī vēlāk tiešā sarunā ar LR ģenerāldirektoru Dzintri Kolātu saņēmusi atbildi, ka viņš neuzskata par vajadzīgu piedalīties šajā darba grupā.
Pēc Circenes ierosmes komisijas locekļi iepriekš arī vienojās, ka jaunajai darba grupai būs četri galvenie uzdevumi - iesaistīto pušu viedokļu apkopošana par sabiedrisko mediju darba uzlabošanu, NRTVP modeļa un darba formāta apspriešana, apraides un pakalpojumu pieejamības izvērtēšana, kā arī mediju satura koncepcijas izstrāde.
Ziņots arī, ka vasaras nogalē premjera birojā klāstīja, ka premjers Valdis
Dombrovskis rosinās vienoties par darba grupas izveidošanu, tās turpmāku rīcību, mērķiem un laika plāniem. Tomēr valdības vadītājs paša sarīkotajā diskusijā par sabiedrisko mediju nākotni šo uzdevumu novirzīja tālāk uz Saeimu.
Šajā laikā plašsaziņas līdzekļos arī izskanēja, ka darba grupas vadību bija plānots uzticēt bijušajam a/s "Diena" vadītājam Arvilam Ašeradenam.