Kā liecina prokuratūras presei sniegtā informācija, A.Rukmanim apsūdzība uzrādīta par to, ka būdams DLRTC likvidators, izdarīja tīšas darbības, ar kurām radījis būtisku kaitējumu uzņēmuma un citu personu ar likumu aizsargātām tiesībām un interesēm. Savukārt divi bijušie un trīs esošie LVRTC valdes locekļi apsūdzēti par to, ka būdami valsts amatpersonas, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, izdarīja tīšas darbības, kas radījušas būtisku kaitējumu valsts pārvaldības kārtībai un ar likumu aizsargātām interesēm, kas izraisīja smagas sekas.
LVRTC valdes priekšssēdis Lauris Dripe Dienai atzina, ka visi trīs apsūdzētie, pašreizējie uzņēmuma valdes locekļi turpina darbu, jo prokuratūra viņiem nekādu drošības līdzekli, kas aizliegtu pildīt amata pienākumus nav piemērojusi. «Pēc būtības šobrīd, līdz ar lietas nodošanu tiesai, nekas nav mainījies, jo apsūdzības visiem trim valdes locekļiem tika uzrādītas jau vasaras sākumā. Prokuratūra tikai ir pabeigusi darbu un lietu nodevusi tiesai. Lai tagad tiesa lemj,» teica L.Dripe.
Diena jau rakstīja, ka līdz ar DLRTC likvidēšanu, ar ietekmīgiem politiķiem saistītāja digitālas TV krimināllietā, kurā apsūdzētas 20 personas, viņu vidū LNT šefs Andrejs Ēķis, ar ekspremjeru, TP dibinātāju Andri Šķēli saistītie, advokāts Jānis Loze un finansists Harijs Krongorns, pazuda cietušais, kam par labu no apsūdzētājiem piedzīt 2,3 miljonus latu.
Fakts, ka DLRTC likvidēta bez jebkādām saistībām un tiesībām, atklājās pirms gada, kad tiesa sāka skatīts digitālās TV krimināllietu. Firmas īpašniece, LVRTC un tās pārraudzītāja Satiksmes ministrija no cietušā lomas uzņemšanās attiecās. Satiksmes ministrs Aināra Šlesers (LPP/LC) notikušajā sliecās vainot prokuratūru, nevis SM pārziņa esošo LVRTC.
A.Rukmanis par firmas likvidēšanu saņēma 100 000 latu.
Kriminālprocesu par DLRTC likvidēšanu prokuratūra uzsāka gada sākumā.
(papildināta ar 3.rindkopu)