Labklājības ministrijas (LM) darbinieki un ministre Iveta Purne (ZZS) paredzējusi medijos skaidrot referenduma sekas un ietekmi uz pastāvošo sociālo sistēmu. Kā Dienai pastāstīja LM Komunikācijas departamentā, ministrijas darbinieki piedalīsies raidījumos televīzijā un radio un gatavos skaidrojošus rakstus presē. LM grozījumus neatbalsta.
Savukārt Sabiedrība citai politikai (SCP) aicinās cilvēkus piedalīties referendumā un atbalstīt grozījumus likumā. Biedrība veidos reklāmas radio, kā arī izvietos informāciju internetā.
SCP līderis Aigars Štokenbergs Dienai pastāstīja, ka SCP, līdzīgi kā pirms 2.augusta referendumā par Satversmes grozījumiem, arī “veiks skaidrojošu darbu” par nepieciešamām izmaiņām pensiju likumā. Pēc viņa vārdiem, visa informācija tiks publicēta interneta mājas lapā www.tavabalss.lv, kur iepriekš izvietota informācija arī par Satversmes grozījumiem. Kā pārliecinājās Diena, vēl pirmdien šajā mājas lapā joprojām ir informācija tikai par Satversmes grozījumiem.
SCP būs reklāmas radio, kuras pēc A.Štokenberga teiktā, nemaksās vairāk par 6-7 000 latu. Viņš uzsver, ka tās esot vajadzīgas, lai atspēkotu grozījumu pretinieku “sastāstītas blēņas” par to, ka izmaiņas pensiju likumā apdraud sociālo sistēmu un ka valstij šādai pensiju palielināšanai nav naudas. Pēc A.Štokenberga teiktā, reklāmas televīzijā nav paredzētas, jo grozījumu atbalstītāji “patiesi cerēja, ka Latvijas Televīzija ievēros likumu un savos raidījumos aicinās piedalīties visas iesaistītās puses”. Atgādinām, ka A.Štokenbergs protestēja pret Latvijas televīzijas amatpersonu izvēli raidījumam par pensijām, uz kuru neviens no SCP netika uzaicināts.
Finanšu ministrija (FM), kas kritizējusi minētos grozījumus un to ietekmi uz valsts budžetu, nekādus informatīvus pasākumus neplāno. Kā Dienai pastāstīja FM preses sekretāre Diāna Bērziņa, pamatinformāciju nodrošina LM, taču FM pārstāvji ir gatavi iesaistīties diskusijās plašsaziņas līdzekļos.
Tautas nobalsošana par vēlētāju rosinātajiem pensiju likuma grozījumiem notiks sestdien, 23.augustā.
Pensiju likuma grozījumi paredz ievērojamu minimālās pensijas pieaugumu — pašlaik tie ir nepilni Ls 50, bet, ja grozījumi stāsies spēkā, — vismaz Ls 135. Referendumā būs jābalso, vai ar likumu noteikt, ka minimālā pensija nevar būt zemāka par iztikas minimumu. Vispirms izmaiņas virzīja Pensionāru un senioru partija (PSP), tad pievienojās arī SCP. Valsts rīkotajā parakstu vākšana vairāk nekā 177 000 cilvēku parakstījās par šo iniciatīvu.