«Turpiniet darbu šeit un netiecieties pēc augstumiem, līdz kuriem vēl neesat izauguši,» sēdē sacīja Ģ.V.Kristovskis, kurš esot dzirdējis, ka Rīgas vadība plāno pārņemt varu valstī. «Bet pārņemt varu Latvijā mēs jums neatļausim,» teica Ģ.V.Kristovskis.N.Ušakovs, uzstājoties debatēs, vairākkārt atvainojās gan saviem oponentiem, gan atbalstītājiem par to, ko viņš teicis tajā domes sēdē, kad sarunā ar vicemēru Aināru Šleseru lietoja necenzētus vārdus. Rīgas mērs atzina – tas, ka nav izdevies izveidot sadarbību starp opozīciju un pozīciju, ir viņa vaina. «Pamēģināsim vēlreiz,» teica N.Ušakovs.
A.Šlesers nepārtrauca savu atvaļinājumu, lai ierastos uz domes sēdi, līdz ar to sēdi vadīja Pilsoniskās savienības deputāts Ģ.V.Kristovskis. Viņam blakus tomēr sēdēja un izlīdzēja N.Ušakovs - viņš pieteica arī Ģ.V.Kristovska uzstāšanos, ko runātājs pats nevarēja izdarīt. Varēja novērot, ka pēc necenzētās izrunāšanās pērnā gada pēdējā sēdē, kas arī bija par iemeslu ierosinājumam prasīt mēra atkāpšanos, N.Ušakovs ikreiz, kad nodevās kādām privātākām sarunām, lieku reizi pārliecinājās, vai ir izslēdzis mikrofonu.
Elmārs Vēbers (JL), norādot, ka dome nav sasaukusi nevienu Ētikas komisijas sēdi, īpaši vērsās pie tās pārstāvja Jāņa Šmita (LPP/LC), kuram morāles jautājumi vienmēr bijuši svarīgi. J.Šmits Ziemassvētku laikā atturējās no runāšanas tribīnē, bet Dienai sacīja, ka N.Ušakovs nav izteicies valsts valodā, tāpēc būtu nepieciešama filoloģiskā analīze - J.Šmits esot nedaudz mācījies ķīniešu valodu un zinot, ka viens no mēra svešā valodā izteiktajiem vārdiem ķīniski nozīmējot «gudrs».
Lai arī A.Šlesers nebija sēdē, opozīcijas runās viņš tika pieminēts ne retāk kā N.Ušakovs. Jānis Mārtiņš Skuja (PS) abu tandēmu raksturoja ar vārdiem «šiverīgais Šlesers un iztapīgais Ušakovs,» kas sasaucās ar dažu citu runātāju šaubām, vai Ušakovs ir faktiskais Rīgas galva, vai arī viņš «tikai izdabā kaprīzā zēna Šlesera iegribām,» kā pieļāva Antra Sakne (PS). J.M.Skuja domā, ka Rīgu vadot A.Šlesers un SC līderis Jānis Urbanovičs, savukārt N.Ušakovs Dienai teica, ka Rīgu nevadot ne viens, ne otrs, bet gan koalīcija.
Ģ.V.Kristovskis savā ziņojumā, pamatojot nepieciešamību mainīt Rīgas vadību, minēja ne tik daudz mēra necenzēto vārdu lietošanu, bet tāpat kā Edgars Jaunups (JL) un vairāki citi runātāji izteica nožēlu par Rīgas domē īstenoto opozīcijas ignorēšanas taktiku. Tā ir pretrunā ar A.Šlesera pirms vēlēšanām izteikto solījumu, ka visi 60 deputāti strādās rīdzinieku labā un domē nebūs robežas starp pozīciju un opozīciju.
N.Ušakovs un arī Andris Ameriks (LPP/LC) noraidīja pārmetumus par Rīgas reklamēšanas projektu, lepojoties ar to, ka gadumijā Rīgas viesnīcas piepildījuši pilsētas viesi, kuri braukuši ar galvaspilsētas taksometriem, apmeklējuši veikalus un restorānus un priecājušies par izgaismoto pilsētu. Maskavā vēstniecībā arī esot izsniegts par 38% vairāk vīzu uz Latviju nekā citugad, teica Rīgas galva, norādot, ka citu valstu tūristus šādi uzskaitīt būtu grūtāk.
Otrdien pie rātsnama piketā pulcējās
aptuveni 80 partijas LPP/LC un apvienības Saskaņas centrs (SC)
jaunieši, lai paustu atbalstu Rīgas domes valdošajai koalīcijai. Jaunieši
rokās turēja plakātus ar uzrakstiem "Ušakovam - jā!", "Esam par Nilu",
"Kristovskis - vienas dienas galma āksts", "Neatdosim Rīgu
citplanētiešiem" un citus, vēsta LETA.
Piketu rīko partijas LPP/LC jauniešu organizācija, biedrība Pirmie, kā arī SC, lai paustu atbalstu Rīgas domes valdošajai koalīcijai.
Sēdes sasaukšanu panākusi opozīcija - Pilsoniskā savienība un Jaunais laiks. Tomēr sēdes vadītājs Ģirts Valdis Kristovskis (PS) jau iepriekš atzina, ka viņam nav ilūziju, ka dome varētu šo priekšlikumu atbalstīt. Atzīstot, ka pozīcijai ir pietiekami daudz balsu, lai demisijas prasību noraidītu, Ģ.V.Kristovskis uzsvēra, ka galvenais ir analizēt domes vadības darbību kopumā. Formālais sēdes sasaukšanas iemesls ir necenzētā leksika, ko sarunā ar domes vicemēru Aināru Šleseru (LPP/LC) lietoja N.Ušakovs.
(pievienota 5.-9.rindkopa)