Šajā naktī gan viss notiks neierastāk. Ne tikai pasākumu norises laiks — nakts, bet arī vietas ir savdabīgas. Par izrāžu, instalāciju, performanču un citu projektu mājvietām kļūs parki, tramvaji, pagalmi, kafejnīcas un pilsētas industriālās teritorijas. Visos pasākumos ieeja būs bez maksas.
"Šis ir viens no pasākumiem, kuru rīdzinieki ir iemīļojuši. Grūti pateikt, kas ir tas, ar ko cilvēkus var paņemt. Tik apbrīnoju, ka ir šīs dažas reizes, kad cilvēki atveras un iznāk ārā. Tas pats ir arī muzeju naktī," spriež Latvijas mākslinieku savienības vadītājs Mārtiņš Heimrāts.
Šogad visas Baltās nakts norises vietas savienos īpaša tramvaja līnija, kas sāksies "klusajā centrā" pie Andrejsalas, izvīsies cauri Rīgas viducim gar Nacionālo teātri, kanālmalu, Operu, izmetīs līkumu gar tirgus paviljoniem un spīķeriem, dosies pāri Daugavai, uzmetot skatu AB dambim un noslēgsies pie Arkādijas parka. Īpašā tramvaja maršruta tēmas aizgūtas no Annas Brigaderes triloģijas Dievs. Daba. Darbs nosaukuma. Viens tramvajs būs pārvērties par cilvēka garīgo svētnīcu, otrs — par mazu zaļu oāzi, bet trešais godinās cilvēka darba augļus.
Kultūra foruma Baltā nakts producentu — aģentūras Pareizā Ķīmija — pārstāve Zane Saulīte norāda, ka šogad pasākums ieiet arī Pārdaugavā — Arkādija parkā būs cirka nakts.
Kā vienu no nakts "odziņām" viņa nosauc Visuma noklausīšanās staciju — mākslas un zinātnes laboratoriju, kas māksliniecisku interpretāciju līmenī pētī Visuma akustisko telpu. "Neiedomājami, ka šajā vakarā varēsim klausīties īstās kosmosa skaņās," teic Z.Saulīte.
Savu artavu kultūras forumā dos arī Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, kas no muzeja (Antonijas ielā 1) plkst. 20:00; 22:00 un 24:00 piedāvās ekskursiju Dzīve un nāve senajā Rīgā.