Apstrādes rūpniecības labie rezultāti balstās lielāko nozaru - pārtikas produktu, koksnes un koka izstrādājumu un gatavo metālizstrādājumu - ražošanas kāpumā. Pieaugums bija vērojams arī farmācijas produktu, automobiļu, piekabju, datoru, elektrisko iekārtu ražošanā. Savukārt kritumu piedzīvoja apģērbu, tekstilizstrādājumu un ķīmijas produkcijas ražošana, kā arī kuģu būve un remonts.
Apstrādes rūpniecības izaugsme turpina patīkami pārsteigt. Protams, ir nozares, kur situācija saglabājas ļoti saspīlēta un tuvākajā laikā būtiskas izmaiņas varētu izpalikt. Tas saistās gan ar zaudētajiem tirgiem – Krievija un citas NVS valstis -, gan sarežģījumiem globālajā tirgus konjunktūrā – kuģu remonts un būve.
Nozares saglabās mērenu izaugsmes tempu, jo eirozonas noskaņojuma rādītāji ir uzlabojušies, kas norāda uz izaugsmes turpmāk atgūšanos, uzlabojot eksporta iespējas. Taču šajā kontekstā jāpiezīmē, ka augsto energoresursu cenu jautājuma risinājums ir atlikts, bet energoietilpīgie uzņēmumi, piemēram, metālapstrādē, ziņo par ražošanas sašaurināšanu. Tādēļ nozares attīstības interesēs risinājums ir jārod ātrāk, jo tas apgrūtina jaunu investīciju piesaistīšanas iespējas. Pašreizējā zemā investīciju aktivitāte ir viens no nākotnes izaugsmes un konkurētspējas riskiem.