Valdība jau pagājušā gada nogalē atbalstīja precizēto fotoradaru uzstādīšanas termiņu, un saskaņā ar plānu četrās kārtās kopumā uzstādīs 100 ierīču. Pirmajā kārtā, kas jau īstenota 2015. gadā, izvietoti 16 fotoradari, otrajā kārtā – 2016. gadā – 24 fotoradari, trešajā kārtā, proti, šogad, plānots uzstādīt vēl 20 ierīču un nākamgad – atlikušās četrdesmit. Tas nozīmē, ka pašlaik kopumā uz valsts ceļiem darbojas 40 Ceļu satiksmes un drošības direkcijas (CSDD) uzstādītie stacionārie fotoradari.
Ieņēmumi par radaru fiksētajiem pārkāpumiem 2015. gadā bija 822 tūkstoši jeb 34,6% no iepriekš prognozētās summas. "Ieņēmumi prognozēti pietiekami reāli, bet novirzes radās sakarā ar radaru uzstādīšanas neatbilstību sākotnēji plānotajam laika grafikam, jo CSDD iepirkums tika apstrīdēts," bažas par prognožu precizitāti IeM vārdā atspēko Māris Zariņš.
Savukārt pērn IeM prognozēja ienākumus 3,1 miljona apmērā, taču saņēma 2,7 miljonus. Tas gan nenozīmē, ka prognoze bijusi pārspīlēta – patiesībā summa būtu vēl lielāka, taču netika samaksāti uzliktie naudas sodi 1,4 miljonu eiro apmērā. Arī šā gada prognoze, kas budžetā papildus sola nest teju piecus miljonus, esot reāla.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena piektdienas, 6.janvāra, numurā!
No ātruma pārkāpējiem grib iekasēt teju piecus miljonus
Pēc Iekšlietu ministrijas (IeM) prognozēm, valsts pamatbudžeta ieņēmumu apmērs no naudas sodiem, kurus uzliek par stacionāro fotoradaru konstatētajiem pārkāpumiem, šogad būs 4,8 miljoni eiro, kas ir par diviem miljoniem vairāk nekā pērn, piektdien vēsta laikraksts Diena.
Top komentāri
Skatīt visus komentārusUzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.
Rutks
!
Acīmredzot