Par nelielās opozīcijas partijas Jelk (Izeja) deputātu un Armēnijas pēdējo nedēļu protestu līderi Pašinjanu nobalsoja 45 parlamenta locekļi - par astoņiem mazāk, nekā būtu vajadzējis viņa ievēlēšanai.
Debašu laikā Pašinjans iepazīstināja parlamentu ar plašu ārpolitikas programmu, kurā paredzēja gan saglabāt ciešas saites ar Maskavu, gan tiekties panākt bezvīzu režīmu ar Eiropas Savienību.
Sēdes sākumā opozīcijas līderis brīdināja likumdevējus, ka valsts tiks ierauta "dziļā politiskajā cunami", ja Republikāņu partija neatbalstīs viņa kandidatūru.
"Ir informācija, ka [bijušie prezidenti] Seržs Sargsjans un Roberts Kočarjans, šis slavenais tandēms, plāno nokļūt atpakaļ pie varas," paziņojis Pašinjans. "Gribu viņus brīdināt - kungi, aplami uzskatot tautas iecietību par vājuma pazīmi, var izcelties patiess politiskais cunami. Aicinu ikkatru iznākt ielās, jo viņi atkal vēlas nozagt tautai tās uzvaru."
Armēniju pēdējās divas nedēļas ir piemeklējusi smaga politiskā krīze, ko izraisīja protesti pret eksprezidenta Serža Sargsjana stāšanos premjerministra amatā un protestu kustības apgalvojumi, ka Sargsjans un viņa pārstāvētā Republikāņu partija mēģina sagrābt varu. Pakļaujoties protestētāju spiedienam, Seržs Sargsjans 23. aprīlī atkāpās no amata.
Opozīcijas bloks 25. aprīlī paziņoja, ka nominēs Pašinjanu premjerministra amatam, savukārt Republikāņu partija atteicās izvirzīt jaunu kandidātu, tādēļ Pašinjans bija vienīgais pretendents uz premjera amatu.
Taču, lai kandidātu ievēlētu premjerministra amatā, viņam nepieciešamas vismaz 53 balsis. Republikāņu partija kontrolē 58 no 105 deputātu mandātiem parlamentā.