"Pēc notiekošajām debatēm varētu šķist, ka pasaule beidzas, un tāds ir klimatisma nolūks," Araužu sacīja konservatīvā domnīcā Heritage Foundation.
"Šīs ideoloģijas sludinātāji grib radīt morālu kara ekvivalentu, lai uzspiestu politiku un ierobežojumus, kuri ir pretrunā pamatbrīvībām," uzskata Araužu.
"Kā gan kāds miera laikā var domāt par tādas valsts kā Brazīlija suverenitātes pār savu teritoriju salaušanu, sakot "Amazone atkal deg"? Tas ir ideoloģijas dēļ," sacīja Araužu.
Karjeras diplomāts Araužu, kuru galēji labējais prezidents Žairs Bolsonaru izraudzījās ārlietu ministra amatam, piekrita, ka klimata izmaiņas notiek, tomēr apšaubīja zinātnieku vairākuma uzskatu, ka cilvēku darbība izraisa globālo sasilšanu, un sacīja, ka Brazīlijā savvaļas ugunsgrēki šogad ir apmēram tādā pašā skaitā un platībā kā citus gadus.
Bolsonaru, kurš ir labvēlīgs uzņēmējiem, ir izpelnījies starptautisku kritiku, ka viņa nevērīgā politika esot novedusi pie plašākas ugunsgrēku izplatības Amazones lietusmežos.
Francijas prezidents Emanuels Makrons ir izvirzījis ideju par starptautiska statusa piešķiršanu Amazonei, un Eiropas valstu līderi brīdinājuši, ka Amazones lietusmežu ugunsgrēku dēļ var būt apdraudēts tirdzniecības līgums starp Eiropas Savienību un Dienvidamerikas valstu tirdzniecības apvienību MERCOSUR. Bolsonaru uz Francijas prezidenta teikto atbildēja, ka Makronam piemīt "koloniālisma mentalitāte".