Deputāte žurnālistiem uzsvēra, ka Eiropai jādalās ar atbildību, ņemot vērā, ka tas ir "bagāts kontinents, kas bez lielām problēmām var atrisināt vēl lielākas migrācijas problēmas". "Tas ir panākams, ja mēs strādājam kopā, nevis atsevišķi. Mēs vienkārši nevaram atrisināt problēmas vieni. Situācija ir kļuvusi nekontrolējama," viņa atzina, norādot, ka Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm jāsāk izrādīt lielāka solidaritāte.
"Mēs esam dziļā krīzē, kuru vienkārši radījusi Eiropas solidaritātes neesamība," uzsvēra deputāte.
Tikmēr Vāciju pārstāvošā EP deputāte Ska Kellere norādīja, ka bēgļi nevar būt problēma, ņemot vērā, ka cilvēks pats par sevi nevar būt problēma. "Tāpat patvēruma meklētāji nav problēma, problēma ir solidaritātes neesamība. Tāpat problēma nav ES vai EP. Problēma ir dalībvalstis, kuras nevēlas uzņemties atbildību," pauda politiķe.
Viņa arī atzina, ka katastrofas Vidusjūrā, kurās gandrīz ik dienu iet bojā patvēruma meklētāji, nav apstājušās. Tā vietā kuģi, kuri pārvadā šos cilvēkus, ir kļuvuši mazāki, tādēļ arī bojāgājušo skaits ir mazāks, taču tas automātisko nenozīmē, ka traģēdijas vairs neeksistē.
"Dalībvalstīm būtu nopietni jāuzņemas daļa no atbildības," uzskata Kellere.
Jau vēstīts, ka atbilstoši Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) datiem šogad Eiropā, šķērsojot Vidusjūru, kopumā ieradušies jau vairāk nekā 891 000 nelegālo imigrantu.
Viņu lielākā daļa necenšas palikt Itālijā vai Grieķijā - pirmajās ES valstīs, kuras viņi sasniedz -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.
Otrs populārākais nelegālo imigrantu galamērķis ES ir Zviedrija, kur viņi arī līdz šim varēja rēķināties ar dāsnu valsts atbalstu.