Almunija uzsvēra, ka šī izmeklēšana ir pilnībā pamatota. "Mēs neizmeklējam Gazprom politisku iemeslu dēļ, bet gan vienkārši tāpēc, lai pārliecinātos, ka kompānija nav ļaunprātīgi izmantojusi savu dominanci gāzes piegādes tīklos Centrālajā un Austrumeiropā, jo sevišķi ņemot vērā to, ka atsevišķās valstīs tas ir vienīgais piegādātājs," norādīja komisārs.
Kā ziņots, EK šomēnes paziņoja par izmeklēšanas uzsākšanu pret Gazprom, kas tiek turēta aizdomās par tirgus konkurences ierobežošanu Bulgārijā, Čehijā, Igaunijā, Ungārijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā un Slovākijā. "Mums nepieciešams pārbaudīt, vai Gazprom nav veicis šķēršļus gāzes brīvai plūsmai starp ES valstīm, netraucē gāzes piegādes avotu dažādošanai un nav noteicis negodīgas cenas," sacīja Almunija. "Es šodien varu pateikt to, ka gadījumā, ja mūsu bažas apstiprināsies, mums nāksies stiprināt ES konkurences noteikumus," brīdināja komisārs.
Brisele paudusi bažas, ka Gazprom, iespējams, "ļaunprātīgi izmanto savu dominējošo tirgus pozīciju". Izmeklēti tiks trīs iespējamie pārkāpumi - iespējamā tirgu sadalīšana, "ierobežojot gāzes brīvo plūsmu starp [ES] dalībvalstīm", iespējamā gāzes piegāžu dažādošanas bremzēšana, iespējamā "negodīgu cenu uzspiešana patērētājiem, gāzes cenu piesaistot naftas cenām". Ja izmeklēšanā tiks konstatēti pārkāpumi "Gazprom" darbībā, kompānijai varētu tikt noteikts naudassods, kas līdzvērtīgs 10% no "Gazprom" ieņēmumiem astoņās ES dalībvalstīs.
Reaģējot uz EK izmeklēšanu pret Krievijas enerģētikas gigantu Gazprom, Kremlis sācis vērst spiedienu pret Briseli cerībā panākt izlīgumu šajā lietā.