2014.gadā ES sāka iesaldēt aktīvus indivīdiem, kas tika turēti aizdomās par Ukrainas valsts līdzekļu piesavināšanos, ar mērķi, ka valsts tos vēlāk no viņiem atgūs.
Ceturtdienas spriedums, ar kuru atcelta 2014. un 2015.gadā noteiktā aktīvu iesaldēšana, attiecas arī uz sūdzībām, kuras bija iesniedzis eksprezidenta dēls Oleksandrs un bijušais prezidenta administrācijas vadītājs Andrijs Kļujevs.
Trijotne bija personu grupā, pret kuru ES vērsās, jo Ukrainā pret viņiem bija uzsākta izmeklēšana par valsts līdzekļu piesavināšanos un nosūtīšanu ārpus Ukrainas.
Tomēr Luksemburgā bāzētās tiesas tiesneši norādīja, ka Ukrainas prokuratūra varējusi vienīgi apliecināt, ka notikusi lielu valsts līdzekļu piesavināšanās un izvešana ārpus valsts, vainīgos neidentificējot.
Prokuratūras vēstule, kas tika izmantota par attaisnojumu aktīvu iesaldēšanai, "neatklāj nekādas detaļas par konkrētiem nodarījumiem, ko šie trīs ukraiņi atbilstoši apsūdzībām ir pastrādājuši, vai arī viņu atbildību par šiem nodarījumiem," teikts tiesas paziņojumā.
Sankcijas pret šiem trim indivīdiem tika pagarinātas 2015.gada martā, tomēr iemesls tika nomainīts, norādot, ka viņi ir figuranti krimināllietā par valsts līdzekļu piesavināšanos.
Vairākās vēstulēs, kas tika izmantotas, lai attaisnotu sankciju pagarināšanu, sniedz pietiekamus pierādījumus, nosprieda tiesa, skaidrojot, ka šajā gadījumā aktīvu iesaldēšana bijusi pamatota.
2016.gada martā ES pagarināja sankcijas vēl uz gadu. Kopumā tās skar 16 cilvēkus.