Gan Izraēla, gan palestīniešu pašpārvalde atzinīgi novērtēja šo notikumu attīstību, taču sarunas noraidīja islāmistu kustība "Hamas", kas pārvalda Gazas joslu.
Kerijs četras dienas konsultēja Izraēlas un palestīniešu vadības no savas apmešanās vietas Ammānas viesnīcā. "Es ar prieku paziņoju, ka esam panākuši vienošanos, kas rada pamatu tiešu sarunu atsākšanai starp palestīniešiem un izraēliešiem par galīgo statusu," Ammānā īsi pirms izlidošanas uz ASV pavēstīja Kerijs. "Tas ir nozīmīgs un gaidīts solis uz priekšu."
Palestīnieši līdz šim bija atteikušies atgriezties pie sarunu galda, kamēr Izraēla turpina kolonistu apmetņu būvniecību okupētajā Rietumkrastā un anektētajā Austrumjeruzalemē. Savukārt Izraēla noraida palestīniešu izvirzītos "priekšnosacījumus".
Vēl līdz sarunu izjukšanai 2010.gada septembrī pusēm nebija izdevies panākt nekādu vērā ņemamu progresu nevienā no svarīgākajiem jautājumiem - nedz par Jeruzalemes statusu, nedz par palestīniešu valsts robežām, nedz par palestīniešu bēgļu likteni.