Irānai šobrīd jau ir iespējas bagātināt urānu līdz 20% atzīmei, kas tiek izmantots medicīnisko izotopu ražošanā. Taču, lai varētu iegūt kodolieročus, urāns jābagātina līdz 90% atzīmei. "Ja augstākais reliģiskais līderis ajatolla Ali Hamenei to vēlēsies, viņš panāks, ka tiek sākts darbs pie atombumbas izstrādes, taču vispirms ir jāpieņem lēmums," sacīja Gancs. "Pēc manām domām, tā rīkojoties, viņš pieļaus milzīgu kļūdu. Es domāju, ka viņš to nedarīs." "Manuprāt, Irānas vadībā ir ļoti racionāli cilvēki," viņš piebilda.
Rietumvalstis apsūdz Teherānu, ka tā cenšas izstrādāt kodolbruņojumu, taču pati Irāna apgalvo, ka tās kodolprogramma domāta tikai un vienīgi civiliem mērķiem.
Pēdējos mēnešos pieaugušas bažas, ka Izraēla varētu uzbrukt Irānas kodolobjektiem. ASV neuzskata, ka pret Irānu šobrīd būtu jāvēršas ar militāriem līdzekļiem, dodot priekšroku starptautiskajām sankcijām un norādot, ka vajadzīgs laiks, lai tās nestu augļus. Savukārt Izraēla neizslēdz preventīva trieciena iespēju, uzskatot iespējamo Irānas kodolbruņojumu par apdraudējumu savai pastāvēšanai, un pauž bažas, ka Teherāna varētu būt nonākusi tuvu pie tās robežas, kad tā varētu ļoti īsā laikā radīt savu kodolbruņojumu.